موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نشست بازرگانی

a/110036 :کد

نشست فعالان اقتصادی

تاکید بر افزایش مبادلات تجاری

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -تاکید بر افزایش مبادلات تجاری

افزایش مبادلات تجاری بین ایران و هند، پاکستان و افغانستان، لغو برخی محدودیت‌های صادراتی و وارداتی و رفع موانع تجاری در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای این کشورها مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

افزایش مبادلات تجاری بین ایران و هند، پاکستان و افغانستان، لغو برخی محدودیت‌های صادراتی و وارداتی و رفع موانع تجاری در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای این کشورها مورد بررسی قرار گرفت.


 تحلیل ایران- نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان ظهر امروز با حضور مسؤولان خارجی و داخلی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

رایزن بازرگانی پاکستان در این مراسم اظهار داشت: شرکت سونیر پاکستان تقاضای خرید سه هزار مگاوات برق از ایران را دارد و دولت پاکستان تقاضا دارد که خرید برق از 100 مگاوات به یک‌هزار مگاوات برسد.

نظیر محمدرنج با بیان اینکه در سال 2004 قراردادی امضاء شد که برای تجارت بین ایران و پاکستان مالیات کم شود، افزود: در سال 2006 این قرارداد فعال شد ولی هنوز حجم مبادلات افزایش نیافته که با رایزنی تلاش داریم حجم مبادلات با ایران افزایش یابد.

وی گفت: پاکستان بهترین برنج دنیا را تولید می‌کند که همواره به ایران برنج صادر کرده است و از سال 2010 از سوی ایران اجازه واردات نارنگی داده نمی‌شود، تصریح کرد: خواسته ما این است که زمینه واردات نارنگی به ایران فراهم شود.

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران تصریح کرد: وسایل جراحی ایمپلنت که ایرانی‌ها از ما نمی‌خرند به اروپا صادر می‌شود و آلمان با نام تجاری آلمانی با هزینه 100 دلاری به ایران می‌فروشد که ما می‌توانیم با 10 دلار به ایران بفروشیم.

محمدرنج با بیان اینکه پاکستان چرم باکیفیت تولید می‌کند و از ایران تقاضا داریم چرم مرغوب را از پاکستان خریداری کند، عنوان کرد: افزایش مبادلات تجاری بین 2 کشور ایران و پاکستان همواره مورد تاکید ما است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این جلسه، اظهار داشت: امیدواریم درخواست فعالان اقتصادی استان کرمانشاه در حضور سفرا عملیاتی شود و زمینه مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود.

نعمت‌الله حقیقی با بیان اینکه از شرکت‌های هندی ماشین‌آلات وارد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: یک واحد یک میلیون تنی در استان داریم که می‌خواهیم از تکنولوژی فولاد هندوستان در اجرای این پروژه استفاده کنیم.

حقیقی درخواست کرد سرمایه‌گذاران سه کشور هندوستان، پاکستان و افغانستان در بخش فولاد استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری کنند و بازار دوطرفه برای صادرات کالا ایجادشود و گفت: یک معدن سنگ در خواف خراسان‌رضوی داریم که هم‌مرز با کشور افغانستان است که به همین سبب فعالیت تجاری در بخش معدن سنگ می‌تواند فراهم شود.

یک بازرگان کرمانشاهی نیز در جلسه یاد شده با بیان اینکه در واردات برنج از هند و پاکستان بیش از 20 سال روابط اقتصادی داریم، متذکر شد: از سوی پاکستان هر 6 ماه یک‌بار روادید (ویزا) صادر می‌شود که در این زمینه مشکل داریم.

وی خواستار برنامه‌ریزی صحیح مسؤولان پاکستانی برای صادرات برنج به ایران و پیگیری سفیر هند در مورد برنج صنعتی شد.

کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه نیز در این مراسم، اظهار داشت: بازرگانانی که گروهی به پاکستان و هند سفر و از طریق اتاق بازرگانی اقدام کنند، با معرفی اتاق بازرگانی می‌توانند سریع‌تر ویزای خود را دریافت کنند.

حدیث جمشیدی

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :