موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نشست

a/110039 :کد

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران:

برگزاری نمایشگاه تجاری در پاکستان در اسفند‌ماه سال‌جاری

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -برگزاری نمایشگاه تجاری در پاکستان در اسفند‌ماه سال‌جاری

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران از برگزاری نمایشگاه اقتصادی و تجاری در پاکستان در تاریخ سوم تا نهم اسفند‌ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: یک نمایشگاه از سوی پاکستان در ایران در بهمن ماه امسال دایر می‌شود.

 

 

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران از برگزاری نمایشگاه اقتصادی و تجاری در پاکستان در تاریخ سوم تا نهم اسفند‌ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: یک نمایشگاه از سوی پاکستان در ایران در بهمن ماه امسال دایر می‌شود.

 

تحلیل ایران- نظیر محمدرنج ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان، اظهار داشت: کشور پاکستان در روابط تجاری و اقتصادی عمیق با ایران سابقه طولانی دارد.

محمدرنج ادامه داد: پاکستان 900 کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد که با داشتن چنین مرز گسترده‌ای هنوز با ایران معاملات تجاری وسیع نداریم و حجم مبادلاتی استان با کشور پاکستان از یک میلیون دلار کمتر است و میزان حجم مبادلاتی به 380 میلیون دلار کاهش یافته است و سهم پاکستان از حجم مبادلاتی 35 میلیون دلار است.

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران با بیان اینکه در مزر میرجاوه خط راه‌آهن داریم که در ماه چهار قطار بین ایران و پاکستان بار جابه‌جا می‌کنند، گفت: ما پیشنهاد می‌دهیم از خط راه‌آهن روزانه مبادله تجاری و مسافری بین 2 کشور صورت بگیرد.

وی یکی از مشکلات پاکستان را کامیون‌های ایرانی عنوان کرد که بزرگ‌تر از کامیون‌های موجود در پاکستان است و ادامه داد: راه بین‌المللی استاندارد نداریم و میزان مبادلات تجاری در 2 مرز چابهار و کلا به‌صورت هفته‌ای است و از مسؤولان ایرانی تقاضا داریم فعالیت تجاری ایران را افزایش بدهند.

محمدرنج از بازدید یک گروه تجاری از ایران طی ماه آینده و برگزاری نمایشگاه اقتصادی و تجاری در پاکستان در تاریخ سوم تا نهم اسفند‌ماه سال‌جاری خبر داد و افزود: در هنگام برگزاری نمایشگاه بازرگانان پاکستانی مشتاق هستند که بازرگانان ایرانی از نمایشگاه بازدید کنند.

رایزن بازرگانی پاکستان در ایران با بیان اینکه در بهمن‌ماه امسال یک نمایشگاه از سوی پاکستان در ایران برگزار می‌شود، متذکر شد: با سفر رئیس‌جمهور ایران به پاکستان هدف اقتصادی بین ایران و پاکستان پنج میلیارد دلار گذاشته شد.

وی میزان واردات رسمی به پاکستان از حجم کل معاملات مستقیم و غیرمستقیم را 350 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: بسیاری از معاملات غیررسمی است و معاملات تجاری در مرزهای رسمی میرجاوه و تفتان انجام می شود و معاملات غیررسمی از محدوده سراوان انجام می‌گیرد.

حدیث - جمشیدی

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :