موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نشست

a/110057 :کد

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه :

درخواست خواهرخواندگی کرمانشاه با یکی از استان‌های هندوستان

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -درخواست خواهرخواندگی کرمانشاه با یکی از استان‌های هندوستان

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به درخواست خواهر‌خواندگی استان کرمانشاه با یکی از استان‌های هندوستان گفت: هندوستان یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه است.

 

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به درخواست خواهر‌خواندگی استان کرمانشاه با یکی از استان‌های هندوستان گفت: هندوستان یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه است.

تحلیل ایران- کیوان کاشفی پیش از ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: کرمانشاه با تعدادی از فعالان اقتصادی هندوستان، افغانستان و پاکستان که فعالیت تجاری دارند، ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه هندوستان، پاکستان و افغانستان از مهم‌ترین کشورهای منطقه هستند، گفت: طی چند سال گذشته در کشور هندوستان پیشرفت اقتصادی شکل گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: امروز هندوستان یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه است و جزو 20 کشور اقتصادی برتر دنیا محسوب می‌شود.

کاشفی با بیان اینکه براساس آمارهای موجود سطح مبادلات ایران با هندوستان 2.5 تا سه میلیارد دلار است، افزود: این حجم اقتصادی بین دو کشور مبلغ زیادی نیست و طی دو سال آینده باید آمار حجم مبادلات را به دو برابر برسانیم‌.

وی تحریم‌های اقتصادی را از عوامل کندی مبادلات بین ایران و هندوستان دانست و بیان کرد: اکنون باید دید که سیاست و رفتار هندوستان پس از برجام در قبال ایران چگونه است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمانشاه به کاهش مبادلات برنج از کشور هندوستان اشاره کرد و ادامه داد: طی سال‌های گذشته در استان کرمانشاه واردات‌ برنج از هندوستان رونق داشت، اما اکنون کاهش نشان می‌دهد.

کاشفی با اشاره به درخواست‌هایی از سفیر هندوستان در راستای افزایش مبادلات استان کرمانشاه با هندوستان تصریح کرد: هماهنگی برای اعزام تجار، هیأت اقتصادی کرمانشاه و پذیرش تجار برای فعالیت اقتصادی و تجاری در هندوستان از تقاضاهای اتاق بازرگانی کرمانشاه است.

وی درخواست خواهر‌خواندگی استان کرمانشاه با یکی از استان‌های هندوستان را در این نشست مطرح کرد و گفت: سفیر و بازرگانان هندی در این دو روز با توانمندی‌های استان کرمانشاه آشنایی پیدا کردند.

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :