موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتظامی

a/111327 :کد

رئیس پلیس آگاهی کرمانشاه:

راه‌اندازی پایگاه تخصصی کشف جرم در کرمانشاه

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -راه‌اندازی پایگاه تخصصی کشف جرم در کرمانشاه

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از کاهش ۵۳ درصدی میزان جرایم خشن طی ۹ ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: کرمانشاه جزء هشت کلان‌شهری است که پایگاه تخصصی در حوزه پیشگیری و کشف دا

 

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از کاهش 53 درصدی میزان جرایم خشن طی 9 ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: کرمانشاه جزء هشت کلان‌شهری است که پایگاه تخصصی در حوزه پیشگیری و کشف دارد.

 

تحلیل ایران- محمدرضا امیری علت وقوع برخی از سرقت‌ها را غفلت مال‌باختگان عنوان کرد و اظهار داشت: روش کشف جرم در راستای پیشگیری از روش سنتی به کشف علمی تغییر یافته است و سال گذشته 76 درصد کشف سرقت به روش کشف علمی بوده است و ناجا بانک قوی اطلاعاتی را گسترش و تقویت می‌کند تا روش‌های سنتی در پیشگیری و کشف جرم به حداقل برسد.

 

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه با بیان اینکه کالاهای قاچاق تحویل اموال تملیکی می‌شود، افزود: بخشی دیگر از کال‌های قاچاق در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد که اگر شرایط استاندارد جهانی را داشته باشند، صادر می‌شود.

 

امیری از کاهش 53 درصدی میزان جرایم خشن طی 9 ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و متذکر شد: کرمانشاه جزء هشت کلان‌شهری است که پایگاه تخصصی در حوزه پیشگیری و کشف دارد که این مرکز در سال 93 در حوزه شمال شهر کرمانشاه دایر شده است.

 

وی راه‌اندازی پایگاه تخصصی در حوزه پیشگیری و کشف را اقدامی لازم عنوان کرد که بنا به شرایط موجود در ایجاد امنیت و کشف سرقت عملکرد خوبی داشته است و تصریح کرد: راه‌اندازی دومین پایگاه تخصصی در کلانتری محله سعدی واقع در جنوب‌غربی شهر در دست اقدام است که مناطق الهیه، دولت‌آباد، دره‌دراز، مهدیه، آقاجان و دیزل‌آباد که حجم سرقت خودرو در این مناطق بالا است برای برقراری امنیت و آرامش مردم را پوشش می‌دهد.

 

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه تاکید کرد: مشارکت مردم و همکاری با مسؤولان قضایی و انتظامی برای برقراری امنیت اجتماعی و کاهش وقوع سرقت لازم است و هم‌اکنون در حوزه پلیس آگاهی قرارگاه مبارزه با سرقت تشکیل شده است که علاوه بر کشف در پیشگیری از وقوع سرقت نیز فعال است.

 

وی با بیان اینکه در ایام منتهی به نوروز و در ایام نوروز قرارگاه کشف جرم در سطح استان کرمانشاه فعال و گشت‌زنی در سطح شهر افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در ایام نوروز با همکاری پلیس افتخاری، منابع و مردم، پیشگیری و کشف سرقت شدت می‌گیرد.

 

این مقام انتظامی از فعال شدن هشت قرارگاه دیگر در پیشگیری و کشف سرقت خبر داد و متذکر شد: شهروندان  هوشیار باشند فریب پیامک‌های تبلیغاتی را نخورند و گوشی‌های همراه باید غربال‌گری شوند، چراکه هویت استفاده‌کننده مشخص نیست.

 

امیری با بیان اینکه به این نتیجه رسیده‌ایم که عامل کلاه‌برداری پیامکی عموما زندانیان محکوم به قصاص  بوده‌اند، افزود: با سوءاستفاده از بخشش اسلامی که سیم کارت در اختیار آنان قرار گرفته و با توجه به رابطی که بیرون داشته‌اند دست به کلاه‌برداری می‌زنند.

 

وی بالا رفتن هزینه ارتکاب جرم را در کاهش وقوع جرم اثرگذار بیان کرد و ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی در پیشگیری از وقوع جرم باید ورود کنند و با انجام کار فرهنگی به آنان کمک شود در چرخه بازگشت به جامعه مخل امنیت نباشند.

 

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پیشگیری و کشف لازم و ملزم یکدیگر هستند، افزود: دستگیری هدف‌مند نسبت به سال گذشته کم شده است و امسال با تقویت حوزه ناوگان و گشت‌زنی پیگیری و کشف سرقت را بالا می‌بریم.

حدیث جمشیدی

                               

کرمانشاه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :