موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی برداشت گندم

a/148083 :کد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

برداشت بیش از ۸۲ هزار هکتار گندم از مزارع کرمانشاه

  ﺳﻪشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۷   
 تحلیل ایران -برداشت بیش از ۸۲ هزار هکتار گندم از مزارع کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تا کنون بیش از ۸۲ هزار هکتار گندم از مزارع مناطق گرمسیری استان برداشت شده است.

تحلیل ایران به نقل از مرصاد،نوربخش حاتمی از برداشت بیش از ۸۲ هزار تن گندم با کیفیت و بدون کوچک ترین آفت و سن زدگی از مناطق گرمسیری استان کرمانشاه از ابتدای برداشت ها تاکنون خبر داد و اظهار داشت: گندم تولیدی مناطق گرمسیری ما از نظر موادی چون پروتئین و گلوتن از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۷۵ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت گندم رفته است، گفت: از این میزان ۲۸۵ هزار هکتار گندم دیم و مابقی اراضی زیر کشت گندم آبی رفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به بارش های بسیار خوب امسال استان کرمانشاه به ویژه در ابتدای فصل کشت و آبان ماه که بارش های آن کم سابقه بوده و حدود ۶۰ میلیمتر بارش داشتیم، شرایطی را فراهم کرد که کشت ما به موقع و به درستی و با رطوبت مناسب انجام شود و پیش بینی ما این است که امسال بیش از ۸۳۰ هزار تا ۸۵۰ هزار تن گندم از اراضی استان برداشت شود.

وی یادآور شد: تعداد مراکز خرید تضمینی گندم در استان نیز از ۶۴ مرکز سال گذشته بر ۸۰ مرکز طی امسال افزایش داده ایم و ۹۵ کارشناس آموزش دیده و خبره در حوزه کشاورزی کار نظارت بر برداشت و کنترل ریزش ها را در مزارع گندم استان را انجام می دهند.

                               

برداشت گندم                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :