موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جنگ اقتصادی

a/148155 :کد

جنگ اقتصادی

دشمن در جنگ اقتصادی حوزه سلامت را هدف قرار داده است

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ — ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۶   
 تحلیل ایران -دشمن در جنگ اقتصادی حوزه سلامت را هدف قرار داده است

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون دشمن چنگ و دندان خود را با جنگ اقتصادی نشان می‌دهد و یکی از حوزه‌هایی که دشمن هدف قرار داده حوزه سلامت است.

تحلیل ایران به نقل از فارس، محمد‌رضا شانه‌ساز صبح امروز در نشست دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کلان منطقه سه آمایشی کشور که با حضور روسای دانشگاه‌های کرمانشاه، همدان، کردستان، ایلام و اسد‌آباد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بسیار خوشحالم از این‌که فرصتی فراهم شد که با تشریک مساعی و بهره‌مندی از نظرات تیم‌های مدیریتی دانشگاه‌های غرب کشور برگ زرینی ورق بخورد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: استان کرمانشاه یادآور حال و هوای دفاع مقدس است و ورود به این منطقه برای همه تداعی‌کننده آن دوران است و یادآوری این موضوع در طی کردن مسیر سختی که هم اکنون در آن هستیم به ما کمک می‌کند.

وی افزود: عامل مهمی که سبب شد در زمان جنگ تحمیلی همه دنیا پیروزی ما را ببیند وحدت مردم و مسؤولان، اخلاص و دوری از دنیا طلبی بود و هم‌اکنون نیز همه مردم و مسؤولان در کنار هم متحد هستند و نمونه آن را در واقعه زلزله دیدیم که این اتحاد برگرفته از دین و ملیت ماست.

شانه‌ساز تصریح کرد: هم‌اکنون شرایط ما شرایط خاصی است و دشمن چنگ و دندان خود را با جنگ اقتصادی نشان می‌دهد و یکی از حوزه‌هایی که دشمن هدف قرار داده حوزه سلامت است.

رئیس کلان منطقه سه آمایشی کشور نیز در ادامه، گفت: جلسات قبلی کلان منطقه با محوریت طرح تحول نظام سلامت و مشکلات و چالش‌های موجود در این حوزه با حضور دکتر ایازی به عنوان‌نماینده وزیر بهداشت و دکتر قدیمی برگزار می‌شد و راهکارهای خوبی نیز مطرح و مصوب شد.

محمود‌رضا مرادی ادامه داد: نشست امروز کلان منطقه در حوزه غذا و دارو و با محوریت مشکلات تهیه دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در این خصوص به جمع‌بندی و راهکارهای مناسبی برسیم.

وی افزود: در سال گذشته بیمه‌های سلامت علی‌رغم مشکلات، همکاری خوبی با دانشگاه‌های علوم پزشکی غرب کشور داشتند.

مرادی تصریح کرد: انتصاب دکتر شانه‌ساز به عنوان معاون وزیر و سرپرست سازمان غذا و دارو و همچنین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، کردستان و ایلام را تبریک عرض می‌کنم و از زحمات روسای پیشین این دانشگاه‌ها در کلان منطقه قدردانی می‌کنم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در ادامه، گفت: در شرایط فعلی نیازمند از خودگذشتگی بوده و باید تلاش کنیم مشکلات پیش‌رو را از پیش رو برداریم.

حیدری‌مقدم تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود توزیع دارو‌های کمیاب و استراتژیک در مدیریت رئیس قطب در منطقه قرار بگیرد که در مواقع ضروری قابلیت دسترسی به آن بیشتر باشد.

*چالش‌های اساسی در کردستان قاچاق معکوس دارو است

از مشکلات اساسی دانشگاه‌های علوم پزشکی مطالبات از بیمه‌های درمانی است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردست در این نشست به آن اشاره کرد و افزود: تمامی دانشگاه‌ها را از نظر مالی با چالش بزرگی روبرو کرده است.

یوسفی‌نژاد پیشنهاد داد، داروها در قطب به صورت واحد رصد و مدیریت شود تا کمبودها را بتوان در استان‌های همجوار مرتفع کرد و از چالش‌های اساسی در استان کردستان قاچاق معکوس دارو است که یک تهدید محسوب می‌شود که نیاز به حمایت سازمان‌های دیگر دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عدم افزایش تعرفه‌ها را عامل بی‌انگیزگی پزشکان دانست و گفت: دیرکرد در پرداخت کارانه‌ها موجب شده پزشکان رغبتی برای کار کردن در مراکز دولتی نداشته باشند.

کریمیان متذکر شد: از دیگر چالش‌های ما بحث خرید تجهیزات سرمایه‌ای و پروژه‌های نیمه‌تمام است که باید چاره‌اندیشی شوند و نیز دستورالعمل ویژه‌ای در بحث قاچاق معکوس تدوین شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسد‌آباد نیز در پایان، گفت: انتظار می‌رود با همکاری‌های در حال انجام در حوزه قطب سوم اقدامات اصلاحی در راستای ارتقای فرآیند خدمت‌ رسانی صورت گیرد.

یوسفی افزود: توقع داریم با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر اسدآباد و حادثه‌خیز بودن آن نسبت به توزیع نیروی متخصص مورد نیاز و تجهیزات لازم اقداماتی صورت گیرد.

                               

جنگ اقتصادی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :