موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمارستان ها

a/148588 :کد

دانشگاه علوم پزشکی:

ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستانهای استان ممنوع شد

  ﺳﻪشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ — ۰۸:۴۶
تعداد بازدید : ۴۷   
 تحلیل ایران -ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستانهای استان ممنوع شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ممنوعیت ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستانها خبرداد.

تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه دکتر محمودرضا مرادی گفت: از پانزدهم تیرماه طرحی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اجرا شده که از ورود شیرینی و آب میوه های صنعتی به بیمارستان جلوگیری می شود زیرا این مواد خوراکی باعث آسیب رساندن به سلامتی می شود.

وی با بیان اینکه ملاقات کنندگان بایستی از آوردن شیرینی و آب میوه های صنعتی اجتناب کنند توصیه کرد: در صورت تمایل حتما از میوه های تازه و آب میوه طبیعی تازه استفاده شود.

رئیس دانشگاه در ادامه یکی از مشکلات اساسی بیمارستانها را تعداد زیاد ملاقات کنندگان دانست و گفت: مردم از ملاقات گروهی بپرهیزند و بدانند ترجیحاً حضور یک نفر به نمایندگی از هرخانواده کفایت می کند. 

دکتر مرادي افزود: ملاقات از بیمار یک سنت حسنه است اما درصورتی که مزاحمتی برای کادر درمان و بیمار ایجاد نکند درحالی که در بسیاری از بیمارستانها زمانی که پرستاران و پزشکان باید به بیماران رسیدگی کنند با حجم گسترده ای از همراهان و ملاقات کنندگان روبرو هستند که این امر موجب اختلال در درمان بیمار می شود.

وی با بیان اینکه خواهش ما از مردم این است که به خاطر سلامت بیماران نکات توصیه شده را رعایت کنند توضیح داد: اگر برای یک بیمار در بیمارستانی مثل بیمارستان امام رضا (ع) که طبق آمار طی 24 ساعت 17 تا 25 هزار نفر یعنی معادل جمعیت یک شهرستان وارد این مجموعه می شوند ، اتفاق خاصی رخ دهد با توجه به اینکه دیگرآسانسورها و راه پله ها نمی تواند پاسخگوی این جمعیت باشد رسیدن تیم احیا پزشکی و پرستاری بر بالین بیمار با مشکل مواجه خواهد شد.

دکتر مرادی با اشاره به اینکه ملاقات بایستی تنها در ساعاتی که در نظر گرفته شده صورت گیرد توصیه کرد : ملاقات کنندگان از روبوسی با بیمار خودداری کنند زیرا رعایت نکردن این موضوع موجب انتقال بیماری و عفونی شدن زخم جراحی و بیماریهای تنفسی می شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم از آوردن کودکان به بیمارستان خودداری کنند گفت: محیط بیمارستان یک محیط آلوده است و کودکان نیز حساس هستند و احتمال انتقال بیماریها وجود دارد.

رئیس دانشگاه در پایان افزود: امیدوارم تغییر رویه ای در فرهنگ ملاقات در همه ما بوجود آید و عیادت ها را به زمان بهبودی در منزل بیمار موکول کنیم.

                               

بیمارستان                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :