موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بمباران شیمیایی

a/148805 :کد

رژیم بعث عراق

استفاده رژیم بعث عراق ازسلاح شیمیایی نشانه زبونی آنان بود

  ﺳﻪشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۲۱   
 تحلیل ایران -استفاده رژیم بعث عراق ازسلاح شیمیایی نشانه زبونی آنان بود

امام جمعه گیلان‌غرب استفاده رژیم بعث عراق ازسلاح شیمیایی را نشانه زبونی آنان دانست و گفت: پایمردی زنان و مردان این دیار سند افتخارآمیزی از ایستادگی در برابر دشمن بود.

تحلیل ایران،حجت‌الاسلام خاص امیری در مراسمی مصادف با سالگرد بزرگداشت قربانیان بمباران شیمیایی روستا‌های «نسار» و «شاهمار دیره» در هشت سال جنگ تحمیلی، اظهار داشت: اقدام وحشیانه دشمن در بمباران شیمیایی برخی از مناطق کشور از جمله روستاهای گیلان‌غرب در هشت سال جنگ تحمیلی، نشانه زبونی آن‌ها بود.

امام جمعه گیلان‌غرب ادامه داد: دشمنان در هشت سال دفاع مقدس جنایت خود را علیه ملت ما به اوج رساندند تا گواهی بر حقانیت ملت مقاوم ایران باشد.

وی تصریح کرد : پایمردی زنان و مردان شهرستان گیلان‌غرب در جنگ هشت سال حقیقتا سند افتخارآمیزی از ایستادگی و مقاوم در برابر دشمن بود یاد و خاطره شهدای نساردیره و 750  شهید معظم گیلان‌غرب برای همیشه جاودانه است.

فرمانده سپاه گیلان‌غرب در ادامه این مراسم، عنوان کرد: بمباران شیمیایی مناطق مسکونی حقا اوج ذلت دشمن و جنایتی فراموش ناشدنی است.

سرهنگ‌پاسدار سلیمی در خصوص بمباران شیمایی مناطقی از شهرستان گیلان‌غرب، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس وقتی دشمن ایستادگی، وفاداری به نظام و حقانیت مردم ایران اسلامی و به خصوص مردم عزیز کرمانشاه را دید در حرکتی ضد انسانی و ذلیلانه مناطقی چون دیره در گیلان‌غرب و زرده و سرمیل را مورد بمباران شیمیایی قرار داد که خیل عظیمی از عزیزان در این بمباران شهید و جانباز شدند.

وی با عنوان اینکه براساس مستندات  700 جانباز شیمیایی در دهستان دیره قربانی بمباران وحشیانه رژیم بعث در 31 تیرماه 67 هستند، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که جانبازان عزیز سندهای پرافتخار مظلومیت ملت ما هستند و هر آنچه را که داریم از ارزش و صلابت و آرامش و افتخار مرهون ایثار شهدا و ازخودگذشتگی این اسطوره‌های مقاومت و بردباری خانواده‌های آن‌هاست.

                               

بمباران شیمیایی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :