موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزش معلولان

a/148807 :کد

ورزش:

با ۲ مدال طلای جهانی "مسافرکِشی" می‌کنم

  ﺳﻪشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -با ۲ مدال طلای جهانی "مسافرکِشی" می‌کنم

عضو تیم ملی وزنه برداری معولان گفت: دو مدال طلای جهانی و دو مدال نقره آسیایی دارم، اما برای گذران معیشتم مجبور به مسافرکِشی هستم.

تحلیل ایران،صمد عباسی درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه برای تامین مخارج زندگیش با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند، اظهارکرد: وزنه برداری رشته ای پرهزینه است و مکمل هایی هم که می خرم قیمت بالایی دارند. از طرف دیگر هزینه های زندگی باعث شده تا از چندسال پیش به شغل مسافرکشی روی بیاورم.

وی افزود: بخاطر معلولیتم به من تاکسی نمی دهند، برای همین با پرایدی که دارم مسافرکشی می کنم، تابحال هم به دلیل قانون ممنوعیت مسافرکشی توسط ماشین های شخصی، چندبار توسط پلیس جریمه شده ام.

وزنه بردار معلول کرمانشاهی تصریح کرد: چند مدت پیش به دلیل نیاز مالی شدیدی که داشتم، 15 میلیون تومان از فدراسیون وام گرفتم و اکنون ماهانه یک میلیون تومان باید قسط وام را پرداخت کنم که به سختی آن را جور می کنم.

عباسی  اضافه کرد: هرچند دو مدال طلای جهانی و دو مدال نقره آسیایی دارم، اما از طرف فدراسیون حقوقی نمی گیرم، این درحالی است که ورزشکاران تَن‌سالم که مدال جهانی دارند دارای حقوق هستند، ولی برای ورزشکاران معلول تنها کسانی که مدال پارالمپیک کسب کرده باشند از این امتیاز برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: چندین سال پیش به دلیل مدال هایی که در میادین مختلف کسب کرده بودم، از اداره کل کار، شهرداری، ورزش وجوانان و بهزیستی خواستم تا شغلی برایم دست و پا کنند، اما آن زمان چون مدرکم سیکل بود گفتند با این مدرک تحصیلی نمی شود و اگر دیپلم بگیری مشکلت حل می شود. برای همین چندسال تلاش کردم و دیپلم گرفتم، اما بازهم اتفاقی نیفتاد.

عضو تیم ملی وزنه برداری معلولان در ادامه از تلاش و تمرین بالا برای کسب مدال در مسابقات جایزه بزرگ امارات در اواخر امسال خبرداد و گفت: آخرین مسابقه ای که شرکت کردم، مسابقات آسیا اقیانوسیه ژاپن بود که به دلیل قضاوت ناعادلانه داور یهودی از گرفتن مدال بازماندم که امیدوارم در مسابقات امارات جبران کنم و بتوانم مدالی خوشرنگ کسب کنم.

                               

طلای جهانی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :