موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ازدواج ساده

a/149145 :کد

امام جمعه کرمانشاه:

خانواده‌ها ازدواج‌ را ساده بگیرند

  چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳   
 تحلیل ایران -خانواده‌ها ازدواج‌ را ساده بگیرند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به خانواده‌ها توصیه کرد: ازدواج‌ جوانانشان را ساده بگیرند.

تحلیل ایران،آیت‌الله مصطفی علما به مناسبت هفته ازدواج در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج اظهار کرد: بخش زیادی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج به خود جوان‌ها برمی‌گردد که منتظرند تا همه چیز مهیا باشد بعد ازدواج کنند که این موضوع می تواند بالا رفتن سن ازدواج را در پی داشته باشد و تاکنون هم همین اتفاق افتاده است.
 
آیت الله علما اضافه کرد: بیکاری و وجود مشکلات اقتصادی نیز در بالا رفتن سن ازدواج بی تاثیر نبوده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به تاکیدات ائمه اطهار(ع) بر آسان گرفتن ازدواج ها، از خانواده ها خواست تا ازدواج ها را ساده و سبک بگیرند.
 
وی از جوانان هم خواست تا توقعاشان را در امر ازدواج پایین آورده و یکدیگر را  درک کنند.
 
آیت الله علما در ادامه با اشاره به سادگی ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، از جوانان و خانواده هایشان خواست تا ازدواج این دو بزرگوار را که بر مبنای ساده زیستی بوده، الگوی ازدواج خود قرار دهند.
 
وی اشاره‌ای هم به معیار یک ازدواج خوب داشت و افزود: صداقت، درستکاری، عفاف و حجاب و... معیارهای یک ازدواج خوب هستند که باید به آنها توجه شود، وگرنه پول و خانه و ماشین خوشبختی نمی آورد.
 
آیت الله علما سپس با تاکید بر جایگاه و اهمیت ازدواج در دین مبین اسلام، افزود: اهمیت ازدواج تا جایی است که خداوند در قرآن کریم از زن و مرد به عنوان لباس برای یکدیگر یاد کرده است.
 
 امام جمعه کرمانشاه در پایان از زوجین جوان خواست تا بعد از ازدواج با همسران خود دوست و رفیق باشند، زیرا آن چیزی که خوشبختی زوجین را تضمین می کند داشتن صمیمیت و مودت است.
                               

ازدواج ساده                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :