موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قیام عاشورا

a/149715 :کد

نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت نبی اکرم(ص)

قیام عاشورا باید سرلوحه کار ملت‌های مسلمان باشد

  شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ — ۰۸:۳۴
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -قیام عاشورا باید سرلوحه کار ملت‌های مسلمان باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت: اگر در واقعه ی عاشورا خیلی ها اظهار بی تفاوتی نمی کردند و علم امربه معروف و نهی از منکر را بر می داشتند قطعا قتل عام خاندان اهل بیت را شاهد نبودیم.

تحلیل ایران به نقل ازفارس، حجت الاسلام شمس الله جلیلیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه در خصوص فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: از جمله درس‌های مهم واقعه ی عاشورا بی تفاوت نبودن به اتفاقات و مناسبات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) افزود: فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر همان امر واجب شده ای است که اباعبدالله برای آن قیام کرد و به شهادت رسید.

وی ادامه داد: کناره گیری از جامعه و بی تفاوت بودن به موضوعات عواقب سختی به همراه دارد که از این حیث در قرآن کریم در آیات مختلف نیز بارها به آن اشاره شده است.

جلیلیان با اشاره به داستان قوم حضرت شعیب خاطرنشان کرد: در میان قوم حضرت شعیب برخی‌ها به گران فروشی شهره بودند و ازطرفی مردم شهر هم بدون تذکر به آن‌ها از کنار آن‌ها می‌گذشتند که از جانب خداوند عذابی عمومی نازل شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت: قیام اباعبدالله درس بزرگی است تا ملت‌های مسلمان آن را سرلوحه ی خود قرار بدهند و در مقابل ظلم، امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی با بیان اینکه اهل بیت کسانی را که در زمان عاشورا بی تفاوت بودند، شریک در قتل امام حسین می دانستند بیان کرد: راضی بودن از یزید زمان دلیلی بود که اهل بیت بی طرفان واقعه ی عاشورا را شریک قتل می خواندند.

جلیلیان ادامه داد: اگر در زمان واقعه ی عاشورا خیلی ها اظهار بی تفاوتی نمی کردند و علم امربه معروف و نهی از منکر را بر می داشتند قطعا قتل عام خاندان اهل بیت را توسط دستگاه یزیدیان شاهد نبودیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :