موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اصناف

a/151873 :کد

 اصناف مشتاق، دولت بیکاران

محمد حقیقی راد

  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ — ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۹   
 تحلیل ایران - اصناف مشتاق، دولت بیکاران

فراخوان دو صنف بزرگ کشور برای داوطلب شدن افراد صنف برای حضور در انتخابات مجلس، بسیار عجیب است

فراخوان دو صنف بزرگ کشور برای داوطلب شدن افراد صنف برای حضور در انتخابات مجلس، بسیار عجیب است، اولا اینکه این سازمان ها کاملا غیرسیاسی هستند و دوم اینکه کشور تا کنون آسیب های فراوانی بخاطر صنفی گرایی دیده است و سوم تقابل صنوف مختلف یک حوزه در مجلس سبب آسیب های جدی تر به کشور می شود، این سه ماه را باید به شکل کاملا جدی زیر نظر گرفت و "نه" بزرگی به صنفی گرایان گفت.
اما آنچه عمق فاجعه را دو چندان می کند این است که همچنان انتخابات مجلس در ید گروه های صنفی و سیاسی بدون برنامه است که مشخص نیست چرا باید مردم به آنان رای بدهند.
هنوز در حوزه های مختلف سیاسی و رفاه اجتماعی و فرهنگی و سلامت و ... هیچ برنامه ای از سوی گروه های مختلف ارائه نشده است و دو گروه شناخته شده ی سیاسی کشور همچنان یا درگیر تضادها و تنش های درونی اند و یا اینکه بدون برنامه ی مدون چشم به اعتبار افراد شاخص خودشان هستند.
در چنین شرایطی مستقلین و افراد پوپولیست و یا وابستگان صنفی شانس بیشتری برای کسب کرسی های سبز مجلس دارند. از مستقلین محترم بگذریم، صنفی گرایان می توانند بزرگترین خطر را برای اهداف ملی رقم بزنند، زیرا نگاه های صنفی بسیار تنگ بوده و خارج از تعارفات معمول به چیزی جز منافع شخصی و گروهی نمی اندیشند، باید خود را برای گفتن "نه" بزرگ به این جریان آماده کرد تا ۴ سال شنونده ی حرف های مفت و دروغ های بزرگ مستتر در پشت ژست های دلسوزانه نشویم، به مردم عزیز کشورم توصیه می کنم به شدت به القاب و الفاظ و مهربانی های دایه های مهربان تر از مادر در این سه ماه توجه کنند‌.

                               

  محمد حقیقی راد
  خبرنگار -کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
  آدرس ایمیل : mohammad.Rad083@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده : کرونا و بحران جدید
اصناف     دولت     مجلس     محمد حقیقی راد        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :