موضوعات ‌مرتبط: سیاسی کرونا

a/153101 :کد

ڪرونا،

‍ سڪانسی از ناڪارآمدی دولت تدبیر

  ﺳﻪشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ — ۱۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۱   
 تحلیل ایران -‍ سڪانسی از ناڪارآمدی دولت تدبیر

بی ‌تدبیری‌های مستمر دولت باعث شده ڪه ڪشور متحمل خسارت‌های جبران ناپذیری برای دانشجویان و دانش آموزان می شود

 

به گزارش تحلیل ایران کرمانشاه،شیوع ڪرونا گرچه ارمغان هول و هراس در جامعه شد اما همچون بلایای سنوات گذشته، باعث هم بستگی بیشتر مردم و همچنین نمایان شدن بی تدبیری برخی از مسئولین و رونمایی پردهدای دیگر از دایهدهای خودخوانده و دلسوزهای و نگرانی های برخی رسانه ها و ڪانون های با اهداف سو برای ملت و ڪشور شد.
بی ‌تدبیری‌های مستمر دولت باعث شده ڪه ڪشور متحمل خسارت‌های جبران ناپذیری نظیر عقب افتادگی تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان شود و این در حالی است ڪه دولت به ڪرات بر طبل تو خالی آموزش مجازی می‌ڪوبد. آموزش مجازی ڪه زیر ساخت آن در استان تهران آن هم نه در تمام استان بلڪه فقط در شهر تهران و برای چند دانشگاه و مدرسه خاص از این امڪانات برخوردار هستند و در دیگر استان‌ها مانند ڪرمانشاه دولت هیچ اقدامی برای ادامه تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان ننموده است.
نا ڪارآمدی دولت فقط در بحث عقب افتادگی تحصیلی ختم نمی‌شود. همانطور ڪه در روزهای اول شیوع، شاهد ڪمبود اقلام بهداشتی مانند ماسڪ و دستڪش یڪبار مصرف و مواد ضد عفونی ڪننده بودیم، با وجود اینڪه همه مردم به دنبال لوازم ضروری برای پیشگیری از ڪرونا بودند در جایی دیگر برخی از آقا یا آقازاده‌های معلوم الحال اقدام به احتڪار و صادر ڪردن این اقلام به ڪشورهای عربی یا جمع آوری این لوازم و فروش آنها به قیمت‌های چند برابری به مردم ڪردند ڪه بازهم دولت توانایی مقابله با آنها را نداشت اما عدم ڪارآمدی مسئولین ادامه پیدا میڪند تا جایی ڪه حتی عاجز از دادن آمار درست مبتلایان یا فوتی‌ها هستند به گونه‌ای ڪه رئیس شورای شهر یڪی از شهرهای شمالی ڪشور یڪ آمار عجیب اعلام می‌ڪند و نماینده مجلس همان شهر یڪ آمار دیگر منتشر می‌ڪند در حالی ڪه وزارت بهداشت آمار جدیدی به اطلاع مردم ڪشور میرساند.
اما این پایان نابه‌سامانی‌های دولت نیست، به نحوی ڪه برخی از هنرمندان بی هنر به جایی ڪه در ڪنار مردم باشند و از مردم حمایت ڪنند با ڪارهای سخیف خود سعی به گرفتن ماهی از آب گل‌آلود دارند و به فڪر سود و پر شدن جیب‌های خود هستند و دستگاه‌های نظارتی دولت هم ساڪت می‌مانند چون ڪه نمی‌دانند باید جلوی ژن های خوب را بگیرند یا بر ڪارها و تبلیغات مبتذل هنرمندان نظارت ڪنند! اوضاع درهم مسئولین به جایی میرسد ڪه رئیس مجلس به مقام معظم رهبری نامه‌ای می‌نویسد و در خواست می ڪند ڪه معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور رئیس ستاد مبازه با ڪرونا شود و رهبری هم با این موضوع مخالفت می‌ڪنند و می‌فرمایند ڪه باید خود رئیس جمهور ریاست ستاد مبارزه با ڪرونا را بر عهده بگیرد اما ناگهان با غیبت غافلگیرانه رئیس جمهور مواجه می‌شویم تا جایی ڪه رئیس جمهور در یڪ از صحبت‌های خود گفته بود هفته‌ای یڪ بار، جلسه ستاد مبارزه با ڪرونا را برگزار می ڪنیم، یعنی آقای رئیس جمهور هفته‌ای یڪ روز در دستگاه دولت حضور دارند و این هفته هم به حضور خود در جلسه شنبه اڪتفا ڪرده و به غیبت خود ادامه دادند در حالی ڪه رئیس قوه قضایه در مصاحبه خود گفته بودند ڪه اگر لازم باشد باید جلسات ستاد مبارزه با ڪرونا هر روز برگزار شود.
با وجود همه این اختلاف‌ها وقتی فرمانده معظم ڪل قوا اوضاع نا به سامان و درهم دولت را مشاهد ڪردند دوباره از دولت نا امید شدند و به ستاد مشترڪ ڪل نیروهای مسلح دستور دفاع بیولوژیڪ را میدهند این موضوع یعنی باز هم ارتش، سپاه و بسیج ڪه از روزهای اول شیوع در ڪنار مردم بودند همانند سال‌های گذشته ڪه در سیل و زلزله اوضاع ڪشور را به دست گرفتند و مدیریت ڪردند در حالی ڪه در آن سال‌ها نیز باز هم دولت توانایی مدیریت را نداشت و نظامیان به میدان آمدند تا توانستند از آن بحران‌ها، سربلند عبور ڪنند و این بار هم با تدبیر فرمانده ڪل قوا چنین خواهد شد ان شاالله. از این مباحث ڪه به‌گذریم حتی رهبر معظم انقلاب هم فرمودند ڪه مردم باید به دستورات پزشڪی توجه ڪنند تا از این بحران، رهایی یابند. با توجه به توصیه‌های پزشڪی از شما همشهریان عزیز و ملت سربلند و سرافراز ایران عاجزانه درخواست میڪنم ڪه در منازل خود بمانند چرا ڪه امن‌ترین مڪان در حال حاضر خانه‌ها می‌باشند.
و من الله نصر
✍نویسنده:سید محمد حسین صامتی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :