موضوعات ‌مرتبط: سیاسی کرونا

a/153125 :کد

تفاوت روحانی و مرکل

محمد حقیقی راد

  ﺳﻪشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ — ۲۱:۲۴
تعداد بازدید : ۹   
 تحلیل ایران -تفاوت روحانی و مرکل

کرونا هم به ایران آمد و هم به آلمان، صدر اعظم آلمان خیلی راحت اما مسئولیت پذیرانه به مردم آلمان در مورد کرونا اطلاعات لازم را داد اما در این سو روحانی کشور را از شنبه گذشته دارای روال عادی تعریف کرد

به گزارش تحلیل ایران کرمانشاه ،کرونا هم به ایران آمد و هم به آلمان، صدر اعظم آلمان خیلی راحت اما مسئولیت پذیرانه پشت دوربین های خیری قرار گرفت و به مردم آلمان در مورد کرونا اطلاعات لازم را داد و گفت حدود ۵۶ میلیون نفر از جمعیت آلمان به این ویروس مبتلا خواهند شد. مرکل در دستوری دیگر از خودروسازان و صنایع کشور خواست وارد تامین نیازهای کشور در حوزه ی سلامت شوند و کل کشور را بر علیه کرونا بسیج کرد. اما در این سو حسن روحانی کشور را از شنبه گذشته دارای روال عادی تعریف کرد و اگرچه تلاش هایی از سوی وزیر دفاع و معاون فن آوری رئیس جمهور برای تامین نیازهای کشور صورت گرفت، اما تا این لحظه مقامات بانک مرکزی و وزارت صمت و کمرگ و وزارت بهداشت و شخص رئیس جمهور یک نشست اضطراری با تولید کنندگان اقلام پزشکی نداشته اند تا بلکه این ت تهدید بزرگ را به فرصت تبدیل کنند‌ اختصاص ۲۵۰ میلیون یورو برای خرید مایحتاج پزشکی در صورتی است که:

۱_ کل دنیا درگیر این بیماری و نیازهای شدید ملزومات پزشکی می باشد و طبیعتا باید اجناس را حتی اگر از کشورهای کمتر درگیر بخیریم، تا چند برابر قیمت خریداری کنیم.

۲_ خرید در این شرایط ممکن است نیاز به ۵ ماه زمان داشته باشد که تا آن موقع دیگر به درد ما نخواهد خورد.


۳_ باید سراغ اجناس درجه دو و بی کیفیت برویم.

۴_ ارز دولتی طبق تجربه قبلی نشان داد که بسیار مفسده انگیز است.

اکنون پرسش این است که چرا با وجود گذشت حدودا یکماه از ورود کرونا به کشور، حسن روحانی و وزرای مربوطه با تولید کنندگان کشور رو در رو جلسه نمی گذارند؟! تا بتوانند حداقل در این شرایط که کشور دچار مشکل است، هم اشتغال ایجاد کنند و هم صنایع کشور را رونق دهند و هم هزینه ها را کاهش دهند و نهایتا اثربخشی منابع را افزایش دهند؟!

پاسخ این سوال را باید از روی شرکت های مفتخر به دریافت ارز و... رفتارهای بعدی دریافت؟!

                               

  محمد حقیقی راد
  خبرنگار -کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
  آدرس ایمیل : mohammad.Rad083@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :