موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مالیات

a/37543 :کد

0

اخذ چند باره مالیات بر ارزش افزوده غیرقانونی است

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۲
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -اخذ چند باره مالیات بر ارزش افزوده غیرقانونی است

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه اخذ مالیات بر ارزش افزوده به میزان ۹ درصد فاکتور برای مشتریان طی تمام مراحل توسط واسطه‌ها را غیرقانونی عنوان کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه اخذ مالیات بر ارزش افزوده به میزان 9 درصد فاکتور برای مشتریان طی تمام مراحل توسط واسطه‌ها را غیرقانونی عنوان کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، خسرو زرافشانی صبح امروز در جلسه بررسی شبهات دریافت مالیات بر ارزش افزوده کالاها و اجناس در شهر کرمانشاه گفت: ارزش افزوده به میزان 9 درصد فاکتور برای مشتریان طی تمام مراحل توسط واسطه‌ها لحاظ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این وضعیت مورد اعتراض شهروندان بوده و باید اصلاح شود، تصریح کرد: این جلسه برای بررسی درخواست شهروندان تشکیل شده است و ما به‌ عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر موظف به پیگیری مطالبات شهروندان هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه خواستار بررسی این وضعیت شد که چرا کالاها و اجناسی که با چند واسطه به‌ دست مشتری می‌رسد در هر دست به‌ دست شدن مالیات بر ارزش افزوده بر روی فاکتور لحاظ می‌شود.

زرافشانی روند مذکور را غیرقانونی و نیازمند آموزش به شهروندان عنوان کرد و ادامه داد: نباید تنها با گفتن این جمله که خلأ قانونی وجود دارد به این وضعیت بی‌توجه بود؛ چراکه این امر به‌ معنای نادیده گرفتن حقوق مردم است.

وی با تاکید بر اینکه باید سازوکار مشخصی برای دریافت مالیات مشخص شود، گفت: جلسات بعدی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوطه همچون تعزیرات حکومتی و بازرسی برای رسیدن به سازوکار و نتیجه‌ای مشخص برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :