موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مالیات

a/37597 :کد

0

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات به شهرداری کرمانشاه

  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۲
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات به شهرداری کرمانشاه

معاون اداره‌کل امور مالیاتی استان کرمانشاه از پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات از سال ۸۷ به شهرداری شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: این رقم در سطح استانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است.

معاون اداره‌کل امور مالیاتی استان کرمانشاه از پرداخت مبلغ 150 میلیارد تومان مالیات از سال 87 به شهرداری شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: این رقم در سطح استانی حدود 500 میلیارد تومان است.

 

به گزارش تحلیل ایران، مظفر زنگیشه‌ای ظهر روز پنجشنبه در بخش دوم جلسه بررسی شبهات دریافت مالیات بر ارزش افزوده کالاها و اجناس در شهر کرمانشاه اظهار کرد: اخذ چند باره مالیات بر ارزش افزوده تخلف است.

زنگیشه‌ای با اشاره به اینکه نیاز به ارائه آموزش‌های هر چه بیشتر در این زمینه داریم، ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده تنها باید در مرحله پایانی و به میزان 9 درصد فاکتور از مشتری اخذ و مالیات بر روی کالا نباید محاسبه شود.

معاون اداره‌کل امور مالیاتی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مالیات هر شرکتی باید در محل ثبت آن پرداخت شود، بیان داشت: اغلب پروژه‌های کرمانشاه توسط پیمانکاران غیربومی انجام می‌شود و همین موجب پرداخت مالیات آن‌ها در شهرهای دیگر و کم بودن میزان وصولی ما شده است.

وی صداقت در خوداظهاری را بهترین شیوه برای پرداخت مالیات برشمرد و عنوان کرد: فرار مالیاتی در موارد متعددی اتفاق افتاده و از سوی دیگر قاچاق کالاها موجب کاهش پرداخت مالیات می‌شود و اگر مالیات‌های کلان پرداخت شود شاهد بسیاری از مشکلات موجود نخواهیم بود.

این مسئول با اشاره به اینکه مالیات‌ها از طریق دفاتر رسمی بررسی می‌شود و در غیر این‌صورت علی‌الرأس اقدام می‌کنیم، ادامه داد: بسیاری از موارد با اعتراض مودیان روبه‌رو شده و پروسه کاهش مالیات دنبال می‌شود.

زنگیشه‌ای سپرده‌ها را از پرداخت مالیات معاف بیان کرد و گفت: 90 درصد کالاهای مصرفی از پرداخت مالیات معاف شده و روند اخذ مالیات پس از سالیان متمادی هنوز ایراداتی دارد، بنابراین مالیات بر ارزش افزوده با سابقه دریافت چند سال به‌طور طبیعی دارای نقاط ضعفی نیز هست.

معاون اداره‌کل امور مالیاتی استان کرمانشاه با تصریح بر اینکه نیمی از مالیات به شهرداری پرداخت می‌شود، تصریح کرد: خدمات مالی و اعتباری در صورت اخذ مجوز از سوی بانک مرکزی دارای معافیت مالیاتی است و بانک‌ها با وجود اخذ درصد از افراد و صندوق‌های موجود از مالیات معاف هستند و تنها مالیات از کارمزد از مشتریان اخذ می‌شود.

وی از پرداخت مبلغ 150 میلیارد تومان مالیات از سال 87 به شهرداری شهر کرمانشاه خبر داد و متذکر شد: این رقم در سطح استانی حدود 500 میلیارد تومان است و اگر شهرداری پروژه‌هایی را که از محل اعتبارات مالیاتی افتتاح می‌کند را به اطلاع مردم برساند، شهروندان اعتماد بیشتری در این زمینه به متولیان مربوطه خواهند داشت.

این مسئول خواستار در نظر گرفتن مصوبه‌ای در این زمینه از سوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه شد و بیان داشت: صندوق توسعه کشاورزی از تیرماه سال آینده از پرداخت مالیات معاف می‌شود و باید تلاش کنیم با همکاری سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های مربوطه نظارت بیشتری بر روند اخذ مالیات بر ارزش افزوده در کرمانشاه انجام بگیرد.

                               

مالیات     شهرداری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :