موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی زمین خواری

a/38872 :کد

0

مبارزه با زمین خواری درکرمانشاه جدی تر شود

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۹
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -مبارزه با زمین خواری درکرمانشاه جدی تر شود

فرماندار شهرستان کرمانشاه بر لزوم جدی تر شدن مبارزه با زمین خواری در شهرستان و همکاری دستگاه ها در این رابطه تاکید کرد.

فرماندار شهرستان کرمانشاه بر لزوم جدی تر شدن مبارزه با زمین خواری در شهرستان و همکاری دستگاه ها در این رابطه تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر، فضل الله رنجبر پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان کرمانشاه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین ساماندهی ساخت و سازهای مجاز و برطرف کردن بی نظمی ها از اولویت های فرمانداری کرمانشاه است.

وی گفت: در برخی ساخت و سازها طبق مقررات عمل نشده و در حالیکه فضای حياط باقيمانده نباید كمتر از 40 درصد كل زمين باشد شاهد هستیم که ساختمان ها 98 درصد کل زمین را تصرف کرده و در چندین طبقه احداث شده اند.

رنجبر خاطر نشان کرد: مسئول رسیدگی به این مشکلات فرمانداری، شهرداری، شورای شهر و نظام مهندسی و سایر دستگاه ای اجرایی هستند و امیدواریم به نحوی عمل کنیم که جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز گرفته شود.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به واگذاری اراضی در طرح توسعه کشاورزی، تصریح کرد: بسیاری از این طرح ها اجرا نشده و جهاد کشاورزی، منابع طبیعی  و بخشداری ها موظفند این موضوع را پیگیری کنند چرا که این اراضی به بیت المال تعلق دارد.

وی اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 200 هکتار از این اراضی برگردانده شده و مجوز آنها باطل شده است، اما برخی دستگاه ها اقدامات قانونی لازم را در این راستا انجام نداده اند.

رنجبر همچنین به ساخت و سازهای غیرمجاز در حوزه شهرهای کوزران و ماهیدشت و نیز شهرک های کرناجی و کهریز اشاره کرد و افزود: باید شهرداری مناطق مربوطه و مسئولین دستگاه های اجرایی و قضایی کنترل این ساخت و سازها و رسیدگی به آن را در دست بگیرند.

فرماندار کرمانشاه تاکید کرد: اراضی متعلق به راه و شهرسازی و شهرداری نیز باید مصوب شده و زمین های موقوفه ای که تحت تکلف اوقاف هستند هم باید شناسنامه دار شوند.

این مسئول با بیان اینکه کسی نباید حق تعرض به این اماکن و اراضی را داشته باشد، بر مبارزه جدی تر با زمین خواران و مراقبت از اموال و املاک متعلق به شهرداری تاکید کرد.

رنجبر خواستار عدم خدمات دهی به ساخت و سازهای غیرمجاز از سوی ادارات آبفا، برق و شرکت گاز شد و گفت: بایستی جریمه هایی نیز برای این منظور در گرفته شود.

وی به تشکیل بنگاه های معاملاتی غیرمجاز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری ها باید نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده تا از قطعه بندی اراضی کشاورزی جلوگیری شود و در این راستا با همکار نیروی انتظامی اقدامات لازم انجام گیرد.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: پرونده ساخت و سازهای غیرمجاز باید در کمترین زمان اجرایی شده و نسبت به تخریب این ساخت و سازها اقدام شود.

رنجبر وجود باغ های منطقه فردوسی کرمانشاه را سرمایه هایی برای این شهر عنوان کرد و گفت: اجرائیات شهرداری و شورای شهر باید برای رسیدگی به این مناطق بسیج شوند تا تغییر کاربری غیرمجاز انجام نشود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :