موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اشتغال

a/38931 :کد

0

طرح توانمندی روستایی در زردویی به اجرا درآمده است

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۹
تعداد بازدید : ۲۳   
 تحلیل ایران -طرح توانمندی روستایی در زردویی به اجرا درآمده است

مدیر پروژه توانمندی روستایی زردویی، ابراز کرد: طرح توانمندی روستایی در زردویی با استقبال بسیار مناسب روستاییان رو به رو شده و این روستا از پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف برخوردار است.

مدیر پروژه توانمندی روستایی زردویی، ابراز کرد: طرح توانمندی روستایی در زردویی با استقبال بسیار مناسب روستاییان رو به رو شده و این روستا از پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف برخوردار است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، مجید رضایی مدیر پروژه توانمندی روستایی زردویی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اظهار کرد: زردویی از روستاهای بخش باینگان و از توابع شهرستان پاوه است که به دلیل پتاسیل های بسیار و استعدادهای بسیار مردم این روستا، قرار است که به عنوان روستای بدون بیکار کشور معرفی شود.

 

وی ادامه داد: اجرای پروژه توانمندی روستایی با هدف اشتغال زایی روستاییان از مهرماه سال جاری به طور جدی در زردویی آغاز شد و مردم این روستا در رده های مختلفی سنی از کودکی تا کهنسالی با توجه به استعداد خود آموزش های فنی را در رشته ها ی مختلف فرا گرفتند.

 

مدیر پروژه توانمندی روستایی زردویی، با اشاره به همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان، فرمانداری و کمیته امداد شهرستان پاوه در اجرای مناسب این طرح، اذعان داشت: صندوق کار،آفرینی امید نیز مقرر است برای تجهیز کارگاه های فنی و حرفه ای به وسایل مورد نیاز تسهیلاتی بین مبلغ 20 الی 500 میلیون تومان را پرداخت کند.

 

به گفته رضایی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز با صدور کارت صنعتگری برای افرادی که در این حرفه مشغول بوده و خواهند بود از روستاییان حمایت خواهد کرد.

 

وی، اضافه کرد: مردم روستای زدویی استقبال بسیار خوبی از پروژه توانمندی روستایی داشته و در فاز اول کلاس های آموزشی این طرح 450 نفر با انگیزه بسیار بالایی شرکت کردند و در حال حاضر نیز طرح در مرحله دوم یعنی کارگاهی قرار دارد و پس از این مرحله نیز کلاس های آموزشی دیگری در رشته های گردشگری، آموزش خانواده و زبان برای افراد برگزار می شود.

 

مدیر پروژه توانمندی روستایی زردویی، با بیان اینکه روستایی زدویی دارای جمعیت 870 نفر در قالب 285 خانوار است، افزود: طرح توانمندی روستایی برای تمام افراد این روستا است.

 

رضایی، به مزیت ها و پتانسیل های موجود در روستای زردویی اشاره کرد و گفت: این روستا دارای پتانسیل بسیار خوبی در بخش گردشگری است و مهمترین مزیت دیگر آن نیز استقبال روستاییان است که حدود 40 خانوار از آنها منازل خود را برای بخش بوم گردی این طرح آماده کرده اند.

 

به گفته وی، روستاییان زردویی همچنین خانه باغ های خود را در بخش گردشگری برای گردشگران مهیا کرده اند و در این روستا همچنین قلم زنی، بافت گیوه رنگی، منبت کاری، گل کاری روستایی، پخت نان سنتی و پرورش مرغ محلی انجام می گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :