موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/40067 :کد

0

صادرات۸۲تن صنایع‌دستی به ارزش۵میلیون دلار از مرزهای کرمانشاه

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۰:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -صادرات۸۲تن صنایع‌دستی به ارزش۵میلیون دلار از مرزهای کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از انجام صادرات ۸۲ تن کالای صنایع‌دستی به ارزش ۵ میلیون دلار از مرزهای کرمانشاه طی ۹ ماه امسال خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از انجام صادرات 82 تن کالای صنایع‌دستی به ارزش 5 میلیون دلار از مرزهای کرمانشاه طی 9 ماه امسال خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس، علی فعله‌گری ظهر امروز در نخستین همایش تشکیل مجمع هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان کرمانشاه از فعالیت 70 هزار صنعتگر در عرصه صنایع‌دستی در استان کرمانشاه خبر داد.

وی با اشاره به اهمت تشکیل مجمع هنرمندان صنایع‌دستی در استان برای پیشبرد اهداف این صنعت، همگرایی و سازماندهی بیشتر هنرمندان این عرصه را از مهم‌ترین اهداف تشکیل مجمع فوق برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه ظرفیت‌های بالای هنرمندان صنعتگر و تنوع محصولات صنایع‌دستی در استان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد اشتغال‌ ارزان و درآمدزایی مناسب در زمینه تولیدات صنایع‌دستی باید توسعه این صنعت را بیش از پیش مورد توجه قرار داد.

فعله‌گری با تأکید بر لزوم اعطای تسهیلات ارزان قیمت به این قشر، از صادرات بیش از 82 تن کالای صنایع‌دستی طی 9 ماهه امسال از طریق مرزهای استان کرمانشاه خبر داد و ارزش صادرات صورت گرفته را 5 میلیون دلار اعلام کرد.

وی با اشاره به انجام صادرات چمدانی از طریق مرزهای استان کرمانشاه، تصریح کرد: معتقدیم که آمار واقعی صادرات صنایع‌دستی استان به دلیل صادرات چمدانی بسیار بیشتر از آمار رسمی است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امکان افزایش رقم صادرات کالاهای صنایع‌دستی استان در صورت سرمایه گذاری مناسب در کوتاه مدت وجود دارد و حتی می‌توان به 20 میلیون دلار هم رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :