موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اشتغال زایی

a/41551 :کد

0

۵۰طرح بزرگ صنعتی در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۷   
 تحلیل ایران -۵۰طرح بزرگ صنعتی در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۵۰ طرح بزرگ صنعتی در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۵۰ طرح بزرگ صنعتی در دست اجرا در استان کرمانشاه وجود دارد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از  خبرگزاری مهر، رضا رحیمی در مراسم معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه که امروز پنجشنبه برگزار شد، از جذب ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی در استان خبر داد و اظهار داشت: این اعتبار برای اجرای ۱۳ طرح اقتصادی جذب شد، همچنین از محل صندوق توسعه ملی ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار ریالی و ۳۴۸ میلیون یورو اعتبار ارزی  برای پروژه ها ی استان جذب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه با اشاره به رفع مشکلات برخی واحدهای صنعتی در استان گفت: تعداد ۲۰۶ واحد صنعتی راکد در استان شناسایی شده که مشکل ۵۰ واحد مرتفع و تعداد دیگری نیز در دست اقدام است.

رحیمی با انتقاد از آمار بالای بیکاران در استان کرمانشاه گفت: این استان بالاترین نرخ بیکاری را در کشور و نیز پایین ترین درآمدها را دارد که باید توجه مسئولان به رفع این معضل مبذول داشته شود.

وی با بیان اینکه کرمانشاه سال گذشته قطب پنجم سرمایه گذاری در کشور معرفی شد، افزود: هم اکنون تعداد ۱۷۰۰ طرح صنعتی در استان داریم که روند اجرای آنها رصد می‌شود.

رحیمی با اشاره به ۵۰ طرح عظیم صنعتی در دست اقدام در استان کرمانشاه ادامه داد: اشتغال ۲۸ هزار نفری در حوزه صنعت کرمانشاه باعث تاسف است در حالیکه یکی از واحدهای فولاد کشور به تنهایی این رقم اشتغال دارد.

وی استان کرمانشاه را قطب قیرطبیعی در کشور نام برد و افزود: واحدی با ظرفیت روزانه ۵ تن فرآوری قیر شروع به فعالیت نموده و اما انتظار ما افزایش این میزان به ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن در روز است و در حال حاضر نیز ایجاد واحد فرومنگز و قیرطبیعی در استان در دستور کار قرار دارد.

این مسئول از رشد ۲۰ درصدی صادرات استان کرمانشاه طی ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: سال گذشته کل رقم صادارتی استان ۲.۴ میلیارد دلار بود که انتظار می‌رود تا پایان سال این عدد  به ۳ میلیارد دلار افزایش یابد.

رحیمی در ادامه بیان کرد: وضعیت تمام معادن استان کرمانشاه تعیین تکلیف شده و تنها یک مورد صورت نگرفته است و در ۹ ماهه امسال نیز ۱۱۳هزار کارت مبادلات مرزی، ۴۰۳ کارت بازرگانی و ۴۲۰ کارت پیله وری صادر شده است.

وی رسمی شدن بازارچه مرزی سومار را از مهمترین اقدامات در دست انجام عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های اقتصادی فراوانی در این استان وجود دارد و کوله بری در شان مرزنشینان نیست.

رحیمی با اشاره به عواقب مخرب تجارت کوله بری در کشور گقت: ۴۴ هزار بافنده فرش در استان کرمانشاه وجود دارد و برای احیای صنعت فرش چندین واحد تولیدی در این زمینه را راه اندازی نمودیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :