موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/41565 :کد

0

تولیدات شیلات استان كرمانشاه به ۶۰هزار تن در سال می‌رسد

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۶۰۳   
 تحلیل ایران -تولیدات شیلات استان كرمانشاه به ۶۰هزار تن در سال می‌رسد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: شیلات این استان در مسیر توسعه قرار داشته و در همین راستا در برنامه ششم توسعه تولیدات شیلات استان به ۶۰ هزار تن خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: شیلات این استان در مسیر توسعه قرار داشته و در همین راستا در برنامه ششم توسعه تولیدات شیلات استان به 60 هزار تن خواهد رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: شیلات این استان در مسیر توسعه قرار داشته و در همین راستا در برنامه ششم توسعه تولیدات شیلات استان به 60 هزار تن خواهد رسید.

دکتر خسرو شهبازی در سمینار"فرهنگ مصرف آبزیان و نقش آن در سلامت جامعه " که با حضور اساتید دانشگاه، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان شیلات استان برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر تولیدات شیلات استان کرمانشاه 14هزار و 500 تن می‌باشد، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از  11هزار و 793 تن شیلات در استان تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه در حاضرمصرف سرانه ماهی استان حدود 7و نیم کیلوگرم در سال است گفت: مصرف ماهی و تولید در سالیان اخیر رشد خوبی داشته و متوسط مصرف در جهان 19 و 2دهم، در ایران 9و 2دهم می‌باشد که در برنامه ششم توسعه مصرف سرانه مصرف ماهی استان به 11 کیلوگرم خواهد رسید.

وی گفت: یکی از سیاست‌های ما در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در بخش شیلات ساماندهی صادرات در آینده می‌باشد و یکی از بازارهای هدف ما کردستان عراق است اما هدف گذاری اولیه ما پوشش نیاز داخلی استان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :