موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/41992 :کد

0

سال آینده کرمانشاه میزبان نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -سال آینده کرمانشاه میزبان نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور

معاون امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی کشور در اوایل سال آینده به میزبانی کرمانشاه خبر داد.

معاون امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی کشور در اوایل سال آینده به میزبانی کرمانشاه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس، توسعه صادرات محصولات غیرنفتی در شرایط امروز کشور و با وجود کاهش شدید قیمت نفت طی سال‌های اخیر بسیار حائز اهمیت بوده و فراهم‌سازی شرایط توسعه هر چه بیشتر این نوع از صادرات که یکی از راهکارهای اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی هم محسوب می‌شود مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

در این میان اما برگزاری نمایشگاه‌ها در معرفی بهتر توانمندی‌ها و استعدادهای تولیدی به مصرف‌کنندگان بالقوه و بالفعل و آشنایی با پیشرفت‌های صنعتی، بازارسنجی و  تولید محصولات منطبق با خواست مصرف‌کننده نقش اساسی دارد و کاهش ریسک فروش کالا و خدمات تولیدی در بازارهای مصرف را به همراه دارد.

در این شرایط که بیش از گذشته نیازمند بسترسازی و معرفی پتانسیل‌های صادراتی در کشور هستیم برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی کشور در خارج از مرکز اقدامی قابل تقدیر است و با این کار استعدادهای استان‌های برپاکننده این نمایشگاه‌ها هم بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌توانند در حاشیه این نمایشگاه با همتایان خارجی و داخلی خود برای تبادل تجارب و عقد قراردادهای مختلف اقدام و دستاوردهای خود را معرفی و عرضه کنند.

قرار بود آبان ماه امسال کرمانشاه که مرکزیت غرب کشور را در اختیار دارد و مهمترین دروازه ورودی غرب کشور نیز محسوب می‌شود، میزبان نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی کشور به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای صنعتی سالانه باشد که این اتفاق نیفتاد.

همزمانی برگزاری این نمایشگاه با اکسپوی بغداد موجب شد تا این برنامه هم به دلیل رغبت تجار و بازرگانان ایرانی و عراقی به حضور در نمایشگاه بغداد به تعویق بیفتد؛ البته قرار بود اتاق بازرگانی استان کرمانشاه پاویون اکسپوی بغداد به نمایندگی از ایران را برعهده داشته باشد.

در این نمایشگاه که برای نخستین‌بار در شهری غیر از تهران برگزار می‌شود فعالان تمام بخش‌ها همچون صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری، خدمات فنی و مهندسی، درمانی و هر بخشی که محصولات آن به‌عنوان ظرفیت‌های صادراتی محسوب شود، می‌توانند حضور یابند.

تجار، بازرگان و تولیدکنندگان داخلی می‌توانند از این نمایشگاه‌ها به عنوان یک فرصت و سکوی پرش استفاده کنند و محصولات خود را در معرض دید بازرگانان و تجار خارجی قرار دهند و برای بازاریابی محصولات خود از این فضای فراهم شده بهره‌مند شوند.

*اولویت اصلی در سال آینده با برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های کشور در کرمانشاه است

معاون امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درخصوص آخرین وضعیت برپایی نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی کشور در استان کرمانشاه به خبرنگار فارس گفت: برنامه اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزاری این نمایشگاه در اوایل سال آینده است.

هاشم پیراینده اظهار کرد: این نمایشگاه به دلیل همزمانی آن با اکسپوی بین‌المللی بغداد به تعویق افتاد و قرار بود اتاق بازرگانی استان کرمانشاه به نمایندگی از ایران در اکسپوی بغداد حضور داشته باشد، اما در رایزنی با واحدهای تولیدی کشور موفق به انجام این کار و تکمیل ظرفیت معین نشد.

وی ادامه داد: برنامه برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی ابتدای هر سال تدوین می‌شود و برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی صنعتی و صادراتی کشور در کرمانشاه جزو اولویت‌هاست تا در اوایل سال آینده برگزار شود.

معاون امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت ایجاد فضا و امکانات لازم برای برگزاری نمایشگاه مذکور تصریح کرد: در صورت عدم تحقق این موضوع حداقل نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و صادراتی استان کرمانشاه را برگزار خواهیم کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :