موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازرسی

a/42122 :کد

0

بازرسی از ۱۵۹ واحد صنفی در کرمانشاه

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۸
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -بازرسی از ۱۵۹ واحد صنفی در کرمانشاه

مدیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: بازرسی از ۱۵۹ واحد صنفی عرضه‌کننده محصولات مشمول برچسب انرژی کرمانشاه، در سال‌جاری انجام گرفته است.

مدیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: بازرسی از 159 واحد صنفی عرضه‌کننده محصولات مشمول برچسب انرژی کرمانشاه، در سال‌جاری انجام گرفته است.

 

به گزارش  تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، محمودرضا نیازی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازرسی از 159 واحد صنفی عرضه‌کننده محصولات مشمول برچسب انرژی در سال‌جاری انجام گرفته است.

وی با تاکید بر نظارت دقیق اداره‌کل استاندارد استان کرمانشاه بر فرآیند عرضه محصولات مشمول مقررات برچسب انرژی در استان، گفت: این کالاها شامل یخچال، بخاری، آب‌گرم‌کن، اجاق گاز و لامپ‌های کم‌مصرف بوده است.

نیازی ادامه داد: طی این بازرسی‌ها تعداد 341 قلم لوازم خانگی فاقد برچسب انرژی، تعداد 210 قلم لوازم خانگی با جعل رتبه انرژی و علامت استاندارد کشف و لیست این کالاها به اتاق اصناف استان ارسال شده است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: مطابق تبصره ذیل ماده 59 قانون اصناف مبنی بر اینکه عرضه و نگه‌داری به قصد فروش کالا بدون تایید سازمان ملی استاندارد برابر تقلب انگاشته شده، در مورد اقلام مذکور اعمال قانون صورت می‌گیرد.

این مسئول یکی از اولویت‌هایی که کشورهای توسعه‌یافته در زمینه کاهش مصرف انرژی اتخاذ کرده‌اند را فراهم آوردن امکانات لازم برای توسعه و گسترش استانداردهایی است که به نوعی سبب کاهش مصرف انرژی می‌شوند.

وی به مصرف‌کنندگان کالاهای لوازم خانگی برقی توصیه کرد در هنگام خرید به برچسب انرژی و رده آن توجه ویژه کنند، چراکه کالاها با رتبه‌های انرژی پایین موجب افزایش هزینه‌های برق مصرفی خانوار می‌شود و مصرف‌کنندگان با استفاده از لوازم برقی با رتبه A و B می‌توانند در هزینه‌های برق مصرفی صرفه‌جویی کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :