موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی توسعه

a/42782 :کد

0

استاندارکرمانشاه: برای احیای دوباره نفت شهر تلاش می کنیم

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -استاندارکرمانشاه: برای احیای دوباره نفت شهر تلاش می کنیم

استاندارکرمانشاه گفت: بازسازی نفت شهر نیاز به پیگیری و تلاش دارد و مدیریت ارشد استان نهایت اهتمام خود را برای احیای مجدد این شهر بکار گرفته است.

استاندارکرمانشاه گفت: بازسازی نفت شهر نیاز به پیگیری و تلاش دارد و مدیریت ارشد استان نهایت اهتمام خود را برای احیای مجدد این شهر بکار گرفته است.به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ دکتر اسدا.. رازانی در جلسه ای که به منظور بررسی کارهای صورت گرفته برای بازسازی نفت شهر با حضور معاون وزیر نفت و مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز شرکت ملی نفت ایران، معاون امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: همه باید احیای مجدد این شهر تلاش کنیم تا رونق دوباره به این شهر بازگردد و مردم آن که به دیگر شهرها مهاجرت کرده اند انگیزه و رغبت کافی را برای بازگشت پیدا کنند.
وی بیان داشت: علاوه بر انجام کارهای عمرانی این شهر باید به توسعه تاسیسات زیربنایی آن نیز توجه شود و اعتبارات برای این موضوع در نظر گرفته شود.
استاندار کرمانشاه همچنین بر بهسازی راه قصرشیرین به سومار تاکید کرد و گفت: باید راه های مختلف دسترسی به سومار از قصرشیرین و گیلانغرب مورد بررسی قرار گیرد تا امکانات جاده ای مناسبی برای این شهر ایجاد گردد.
وی با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای استقرار چندین خانوار در نفت شهر اظهار داشت: هر چه تعداد خانوارها در این شهر بیشتر شود ساخت و سازهای بیشتری در این شهر شکل می گیرد لذا باید تلاش کنیم که چراغ سکونت در نفت شهر روشن شود.
استاندار کرمانشاه همچنین بر ایجاد امکانات مختلف از جمله آموزشی، بهداشتی، درمانی و زیربنایی در این شهر تاکید کرد.
دکتر رازانی خاطرنشان ساخت: حتماً در سفر ریاست محترم جمهوری به استان، تخصیص اعتبارات بیشتر برای بازسازی نفت شهر را مورد پیگیری قرار خواهیم داد.
وی گفت: از وزارت نفت که در اجرای تعهدات خود در بازسازی نفت شهر پیگیری بوده، تشکر می کنیم و امیدواریم که نسبت به اختصاص اعتبارات بیشتر که می تواند روند بازسازی نفت شهر را سرعت بخشد، تلاش کند.
وی در پایان اظهار داشت: بازسازی این شهر که پس از سالیان سال شروع شده است ادامه این روند نیاز به پیگیری، جدیت و تلاش تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط دارد.
همچنین در این جلسه مهندس امیریان معاون وزیر نفت و مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز شرکت ملی نفت ایران نیز گفت: در سال 1393 که به استان کرمانشاه آمدیم قول بازسازی نفت شهر را دادیم و امروز خوشحال هستیم که روند کار با سرعت خوبی در حال اجرا است.
وی بیان داشت: از سال گذشته که کار را شروع کردیم کمتر کسی باور به ادامه کار داشت اما امروز خوشبختانه مردم و اهالی آن که به دیگر شهر مهاجرت کرده اند، از اجرای کار خوشحال هستند.
وی همچنین بیان داشت: ما نهایت تلاش و کوشش خود را برای احیای مجدد این شهر بکار خواهیم گرفت و به نوعی نماینده این شهر در تهران برای پیگیری امورات به منظور تسریع در اجرای کارها هستیم.
وی افزود: به خاطر علاقه ای که به مردم خوب این شهر دارم و همچنین به این جهت که نفت شهر بیشترین زمان اشغال از سوی رژیم بعثی عراق را در طول 8 سال جنگ تحمیلی به خود اختصاص داده، تعهد داده ام که شخصاً کارهای مربوط به بازسازی این شهر را پیگیری کنم.
همچنین در این جلسه معاون امور عمرانی استانداری نیز گفت: خوشبختانه پروژه های مختلفی از جمله احداث درمانگاه، سالن ورزشی، مسجد، مدرسه و 50 واحد مسکونی و زیرسازی در نفت شهر در حال انجام است و این شهر در حال تبدیل شدن به یک حیات مجدد است.
مهندس مجتبی نیک کردار افزود: مردم هر چه بیشتر در نفت شهر استقرار پیدا کنند این موضوع منجر به امنیت پایدار در مرزها خواهد شد لذا  باید تلاش کنیم که کارهای مربوط به بازسازی این شهر با سرعت بیشتری استمرار داشته باشد.

وی بیان داشت: وزارت نفت در انجام کار بازسازی نفت شهر تاکنون اقدامات خوبی صورت داده است و از ابتدای کار تعهدات اعتباری وزارت نفت 72 میلیارد تومان بوده که تاکنون بیش از 23 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :