موضوعات ‌مرتبط: فناوری جرائم اینترنتی

a/44072 :کد

0

کلاهبرداری به اسم طرح هزاران لبخند در کرمانشاه

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۶۰   
 تحلیل ایران -کلاهبرداری به اسم طرح هزاران لبخند در کرمانشاه

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه از روش جدید کلاهبرداری پیامکی به اسم طرح هزاران لبخند در کرمانشاه پرده برداشت.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه از روش جدید کلاهبرداری پیامکی به اسم طرح هزاران لبخند در کرمانشاه پرده برداشت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی شفیعی از روش جدید کلاهبرداری پیامکی به اسم طرح هزاران لبخند در استان کرمانشاه پرده برداشت.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه ادامه داد: به تازگی کلاهبردارن با تغییر رویکرد و متن پیام‌های خود و با سوءاستفاده از احساسات دینی و معنوی همشهریان اعلام می‌کنند فرد برنده کمک هزینه زیارتی به مبلغ 20 میلیون ریال شده و از افراد تقاضای کدملی برای استعلام می‌کنند.

وی بیان داشت: پس از ارسال کدملی توسط افراد، مجرم با وی تماس گرفته و ضمن بیان تبریک می‌گوید مالک خط برنده قرعه‌کشی طرح هزاران لبخند همراه اول شده و برای دریافت جایزه باید دو حساب بانکی با موجودی بالا معرفی کرده تا بتوانند به آن وجه جایزه را واریز کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در مراحل بعدی مجرمان افراد قربانی را مجاب می‌کنند به دستگاه عابر بانک مراجعه و یا رمز دوم خود را در اختیارشان بگذارند، گفت: در صورت برنده شدن جایزه اطلاعات شما در سایت آن مرکز درج می‌شود.

به گفته شفیعی، شماره تلفن ارسال‌کننده پیام شماره خاص با نام خود اپراتور است و هیچ‌وقت شرکت‌های مخابراتی با تلفن‌های اعتباری نام برندگان خود را اعلام نمی‌کنند و در صورتی‌که برنده جایزه‌ای بشوید نیازی نیست به دستگاه عابر بانک مراجعه کرده یا چند حساب به همراه رمز دوم و دیگر اطلاعات آن معرفی کنید.

این مسئول با اشاره به اینکه در صورت برنده شدن جایزه نیازی به پرداخت هیچ‌وجهی از سوی شما نیست، تصریح کرد: هم‌وطنان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کرده یا در صورت مواجه با موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :