موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گردشگری

a/44077 :کد

0

جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه می‌تواندسیل گردشگران را روانه کند

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۳
تعداد بازدید : ۳۹۰   
 تحلیل ایران -جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه می‌تواندسیل گردشگران را روانه کند

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اعلام اینکه برنامه‌های گسترده‌ای برای نوروز امسال داریم، گفت: با یک برنامه ریزی منسجم و همراهی دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اعلام اینکه برنامه‌های گسترده‌ای برای نوروز امسال داریم، گفت: با یک برنامه ریزی منسجم و همراهی دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان، پرتوان‌تر و منسجم‌تر از سالهای گذشته به استقبال مهمانان نوروز 95 می‌رویم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، مهندس اصغر رشنو با اعلام اینکه امسال برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف مرتبط با خدمات سفر در استان به شکل منسجم تر و با کیفیت بهتری نسبت به سالهای گذشته برگذار خواهد شد، تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای اصناف و مشاغل مختلف که مرتبط با گردشگری هستند از جمله موارد ضروری است که برگزاری و توسعه آن جزو برنامه های این اداره کل در آستانه سال جدید است.

 

وی همچنین به ساماندهی موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی تاریخی استان اشاره کرد و گفت: از هم اکنون برنامه ساماندهی شرایط عمومی این مجموعه‌ها در سطح استان در دست اقدام است تا در پایان سال و ایام نوروز که با پیک ورود مسافران به استان مواجه هستیم، شرایط برای بازدید مناسب گردشگران از اماکن گردشگری استان مهیا شود.

 

 

وی تاکید کرد: در مدت باقی مانده تا پایان سال تیم‌های نظارتی این اداره کل با همراهی سایر دستگاه های همکار نظارت و بازرسی ها را از هتل ها، اماکن اقامتی، مجموعه های خدمات رفاهی و رستوران های بین راهی تشدید خواهند کرد تا بهترین شرایط و امکانات برای حضور مهمانان نوروزی فراهم گردد.

 

 

رشنو با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنج کارگروه گردشگری در استانداری کرمانشاه برگزار شده است، ادامه داد: با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه کارگره های گردشگری و ستاد خدمات سفر استان در آینده نزدیک به صورت منظم و با شتاب بیشتری برای ساماندهی برنامه های نوروز برگزار خواهد شد.

 

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، یادآورشد: هم اکنون جلسات ستاد خدمات سفر در تعدادی از شهرستانهای استان در حال پیگیری است.

 

 

وی با اشاره به اینکه معرفی جاذبه‌های گردشگری از جمله نیازهای ضروری استان برای هدایت مسافران نوروزی به کرمانشاه است، گفت: در زمینه تبلیغات گردشگری علاوه بر چاپ و توزیع گسترده انواع بروشور، کتابچه ها و دی وی دی های معرفی استان، ارسال دعوت نامه های سفر به استان و استفاده گسترده از ظرفیت سایت ها و رسانه های معتبر، برنامه های گسترده ای برای استفاده از ظرفیت شبکه های سراسری و بین المللی صدا و سیما را در دستور کار داریم که نیازمند حمایت مالی استانداری کرمانشاه است.

 

 

رشنو استفاده گسترده از شبکه‌های مجازی برای معرفی استان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل برای معرفی استان عنوان کرد و گفت: برای استفاده گسترده از این موضوع از ظرفیت NGO ها و گروه‌های مردمی بیشترین بهره را خواهیم برد.

 

 

وی با تاکید بر اینکه در نوروز 95 هر کرمانشاهی باید یک سفیر گردشگری برای استان باشد، گفت: در استان کرمانشاه بیش از چهار هزار اثر شناخته شده و صدها جاذبه ناشناخته گردشگری وجود دارد که می‌تواند سیل عظیم گردشگران را روانه استان کند.

 

 

این مقام مسئول تصریح کرد: متاسفانه منابع ما برای معرفی کامل استان محدود هستند و مردم و جوانان کرمانشاهی هر کدام باید به سهم خود برای معرفی هرچه بیشتر استان و نشان دادن فرهنگ و آداب این استان و معرفی جاذبه های بکر و ناشناخته آن در شبکه های اجتماعی تلاش کنند، زیرا منافع حضور گردشگران به همه مردم استان باز می‌گردد.

 

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از حضور بیش از 100 نفر راهنمای مجرب در محوطه های تاریخی و فرهنگی و موزه های استان در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این ایام سعی ما بر این است که با یک راهنمایی مناسب گردشگران را به سمت بازدید از بیشتر اماکن گردشگری استان کرمانشاه سوق دهیم.

 

 

وی با اعلام اینکه در این ایام نزدیک به 40 نمایشگاه صنایع دستی و پخت غذاهای سنتی در سراسر استان برگزار خواهد شد، گفت: در همه مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی، اماکن گردشگری و ورودی و خروجی کلیه شهرستان های تابعه استان نمایشگاه صنایع دستی، پخت غذاهای محلی و غرفه های معرفی استان دایر خواهد شد.

 

 

برگزاری جنگ شادی در محوطه های تاریخی فرهنگی و اعزام گروه موسیقی و حرکات موزون محلی به نقاط گردشگری استان و همچنین برنامه برگزاری دومین دوره جشنواره عکس و فیلم کوتاه مردمی نوروز از دیگر برنامه های این اداره کل در نوروز 95 بود که سرپرست میراث فرهنگی استان به آن اشاره کرد.

 

 

رشنو در خاتمه با اعلام اینکه هدف ما ایجاد یک فضای سالم و شاد برای گردشگران است، یاد آور شد: این آمادگی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان وجود دارد که در صورت تامین اعتبار در نوروز امسال برنامه جشن بزرگ نوروز را در یکی از محوطه های تاریخی استان برگزار نماییم که البته پیشنهاد برگزاری آن را در جلسه آینده کارگروه گردشگری استان مطرح خواهیم کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :