موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی توسعه

a/52959 :کد

0

تدوین سند توسعه،شهرستان ها را از مدیریت سلیقه ای نجات می دهد

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -تدوین سند توسعه،شهرستان ها را از مدیریت سلیقه ای نجات می دهد

استاندار کرمانشاه گفت: تدوین برنامه توسعه شهرستان ها را از مدیریت سلیقه ای و شخصی نجات می دهد و زمینه ای را فراهم می کند تا همه بر این اساس به فعالیت بپرازند.

 

استاندار کرمانشاه گفت: تدوین برنامه توسعه شهرستان ها را از مدیریت سلیقه ای و شخصی نجات می دهد و زمینه ای را فراهم می کند تا همه بر این اساس به فعالیت بپرازند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ دکتر رازانی در نشست شورای برنامه ریزی استان گفت: عدم وجود یک برنامه مشخص توسعه شهرستان ها را دچار تشتت کرده و هر فرماندار بسته سلیقه و دانش خویش سرنوشت پروژه ها را رقم زده و کارها پیش می برد.

وی افزود: این سند توسعه زمینه ای را فراهم می کند تا همه بر اساس یک نسخه مشترک که به تصویب مدیر ارشد استان رسیده به فعالیت بپردازند و برنامه های خویش را در آن راستا تدوین کنند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر این نکته که از آغاز دوران مدیریت خویش موضوع تدوین سند توسعه شهرستان ها را دنبال کرده است در ادامه اظهار کرد: در قالب این سند مجموعه برنامه ها، طرح ها و پروژه های هر شهرستان پس از بحث و بررسی های کارشناسانه و با توجه اولویت ها تعیین می شوند.

این مدیر ارشد افزود: مجموعه کارهایی که در طول این دوره مدیریتی قرار است دنبال  شود در قالب یک کتاب تدوین شده و در اختیار مدیران ادارات، دستگاه ها و فرمانداری ها قرار داده می شود تا همه بر آن اساس فعالیت کنند.

دکتر رازانی تصریح کرد: اجرای این سند توسعه مأموریت اصلی فرمانداران محسوب شده و ارزیابی عملکرد آن ها نیز با توجه به میزان موفقیت هر فرماندار در اجرای این سند سنجیده خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در قالب این سند همچنین مجموعه پتانسیل ها و استعدادهای هر شهرستان در حوزه های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن،  تجارت و بازرگانی و گردشگری به شکل مفصل تشریح شده و در قالب یک مجموعه در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار داده می شود.

 

 

 

 

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به لزوم تدوین سند منطقه ای پرداخت و گفت: بر اساس مطالعات و بررسی های به عمل آمده در استان کرمانشاه مناطقی وجود دارند که از یک وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی مشابه برخوردارند.

 

این مدیر ارشد ادامه داد: این مناطق دربرگیرنده چندین شهرستان می باشند که همگی دارای وضعیت مشابهی هستند و با توجه به این ویژگی ها ضرورت تدوین یک مجموعه  سیاست ها و برنامه های هماهنگ منطقه ای نیز کاملاً احساس می شود.

دکتر رازانی با تاکید بر این نکته که استان کرمانشاه دارای سه منطقه با ویژگی های اقلیمی متفاوت است اظهار کرد: شهرستان های جوانرود، پاوه و ثلاث همگی در منطقه سرد و کوهستانی قرار گرفته اند. در این حوزه زمین مسطح چندانی برای کارهای کشاورزی و احداث صنایع وجود ندارد؛ در حالیکه در سایر مناطق مرکزی، شرقی و جنوب غربی استان با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی بهتری برای کارهای کشاورزی و صنعتی روبرو هستیم.

وی افزود: مناطق مسطح گرمسیری مانند قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب از یک ارتفاع کم برخوردار بوده و دارای آب و هوای گرمسیری هستند. همچنین هرسین، صحنه، کنگاور و سنقر نیز دارای ویژگی های جغرافیایی و آب و هوایی مشابهی هستند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: علاوه بر این ها به دلیل اهمیت بسیار بالای شهر کرمانشاه به عنوان مرکز استان، این شهر به عنوان یک منطقه مجزا در برنامه های توسعه نظر گرفته شده است.

دکتر رازانی افزود: خوشبختانه هم اکنون سند آمایش استان در حال تدوین است که می توان از آن برای تدوین سندهای توسعه شهرستان ها و مناطق بهره گرفت.

این مدیر ارشد با تاکید بر این نکته این اسناد در تعارض با سند توسعه استان نیستند در ادامه عنوان کرد: سند توسعه استان یک سند کلان تر و بالادستی است و سندهای توسعه منطقه ای و شهرستانی تکمیل کننده آن محسوب می شوند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :