موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه آهن غرب

a/67103 :کد

0

تسریع در روند اجرای پروژه راه آهن غرب و پالایشگاه آناهیتا

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -تسریع در روند اجرای پروژه راه آهن غرب و پالایشگاه آناهیتا

تنها ۳۸ درصد مردم استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی بوده و این میزان با متوسط میانگین کشوری فاصله دارد.

 


  استاندار کرمانشاه با اشاره به سهم استان کرمانشاه در تولید ناخالص ملی، گفت: تنها ۳۸ درصد مردم استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی بوده و این میزان با متوسط میانگین کشوری فاصله دارد.

  به گزارش تحلیل ایران اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه عصر گذشته(30 فروردین) در نشست معاون اول رئیس جمهور با فعالان اقتصادی و مدیران دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه، اظهار کرد: کرمانشاه استانی است که نقش مهمی می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

 

وی ابراز کرد: بیکاری یکی از موضوعات بسیار مهم استان کرمانشاه است و در جایگاه دوم بیکاری کشور قرار دارد که این موضوع نگران کننده است.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه هم اکنون دارای یک موقعیت بیم و امید است، گفت: از یک طرف امید به اجرای اقدامات سازنده داریم و از طرفی دیگر نگرانی هایی وجود دارد.

 

به گفته این مقام مسئول، میانگین بیکاری در استان کرمانشاه از سال 75 با 20 رقم درصد محاسبه می شد، سال های 80 تا 84 با رقم 15 درصد و در حال حاضر نیز با میزان ثابت 87 محاسبه می شود.

 

رازانی تصریح کرد: نرخ بیکاری در استان کرمانشاه سیری صعودی داشته و با توجه به اینکه استان کرمانشاه در دوران جنگ خسارات زیادی دیده است این موضوع با این وجود هم اکنون نیز شاخص هایی همچون بیکاری را تشدید می کند.

 

وی با اشاره به سهم استان کرمانشاه در تولید ناخالص ملی، یادآور شد: تنها 38 درصد مردم استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی بوده و این میزان با متوسط میانگین کشوری فاصله دارد.

 

استاندار کرمانشاه یادآور شد: استان کرمانشاه از لحاظ کشاورزی دارای جایگاه مناسبی است و بارش های فراوان اخیر موجب شد که امسال کشاورزی با تولید محصولات بیشتری همراه باشد.

 

این مقام مسئول به احداث چندین سد با کاربردی بسیار بالا در استان اشاره کرد و افزود: این اقدام می تواند برای سیراب کردن اراضی کشاورزی و تولید بیشتر بسیار سازنده باشد.

 

به گفته رازانی،  استان کرمانشاه با توجه به  اینکه یک منطقه مرزی به شمار می رود تاکنون توانسته از لحاظ صادرات مرزی جایگاه مناسبی داشته باشد.

 

وی بیان داشت: پالایشگاه نفت آناهیتا در کرمانشاه از جمله پروژه های مهم است که نیازمند توجه ویژه دولتمردان برای توسعه و ایجاد اشتغال در استان است.

 

استاندار کرمانشاه همچنین به پروژه مهم راه آهن غرب اشاره کرد و  گفت: این پروژه نیز نیازمند تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل شدن است.

منبع:شبستان

 

                               

بیکاری     استان     منطقه مرزی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :