موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی هرم مدیریتی

a/67863 :کد

0

اجرای طرح بهبود و توسعه هرم مدیریتی در چهار محور

  شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -اجرای طرح بهبود و توسعه هرم مدیریتی در چهار محور

طرح بهبود و توسعه هرم مدیریتی در چهار محور انجام و ۱۱۲ ویژگی رفتاری و دانش علمی ملاک ارزیابی انتصاب مدیران قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح بهبود و توسعه هرم مدیریتی در چهار محور انجام و 112 ویژگی رفتاری و دانش علمی ملاک ارزیابی انتصاب مدیران قرار می‌گیرد.

به گزارش تحلیل ایران از کرمانشاه به نقل از جهاد کشاورزی کرمانشاه، ابوالقاسم ورداسبی در جلسه‌ای که با حضور معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، سرپرست حوزه نمایندگی ولی‌فقیه و مدیران این سازمان برگزار شد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی بهبود و توسعه هرم مدیریتی را در دستور کار داشته و امسال نیز به عنوان پایلوت طرح گواهی شایستگی را به اجرا درمی‌آورد.

ورداسبی با اشاره به اینکه طرح کسب گواهی شایستگی برای کارشناسان داوطلب تصدی مدیریتی در قالب پروژه ملی تربیت مدیران در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: هدف ما بهبود هرم مدیریتی در وزارت جهاد کشاورزی است و طرح گواهی شایستگی یک طرح جامع است که در آن مدیران کنونی توانمندسازی شده و مدیران آینده نیز تربیت خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طرح بهبود و توسعه هرم مدیریتی در چهار محور انجام و 112 ویژگی رفتاری و دانش علمی ملاک ارزیابی انتصاب مدیران قرار می‌گیرد، تصریح کرد: ارزیابی ویژگی‌های علمی و رفتاری داوطلبان تصدی پست‌های مدیریتی توسط کانون‌های ارزیابی صورت خواهد گرفت و در تغییر روند انتخاب مدیران آینده از بین واجدان شرایط که در قالب طرح گواهی شایستگی صورت می‌گیرد.

به گفته مدیرکل نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، با ایجاد بانک اطلاعاتی می‌توانیم برنامه خوبی در ارزیابی مدیران آینده داشته باشیم و یکی از مشکلات انتصاب مدیران کنونی نبود برنامه‌ای راهبردی در پرورش مدیران، نبود مکانیسم مشخص و بستر لازم برای جایگزینی بوده و ضرورت ترویج فرهنگ جایگزینی باید دارای چهارچوب دقیق و با معیاری همچون مدل گواهی شایستگی باشد.

وی با اشاره به اینکه طرح تحول مراکز جهاد کشاورزی و دهستان‌ها در کشور اجرایی شده است، عنوان کرد: در این راستا طرح پهنه‌بندی اجرایی شده تا بتوان با شناسایی ظرفیت‌ها در توسعه بخش کشاورزی قدم‌های مثبتی را برداریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین اصل سازمانی است، خاطرنشان کرد: با نیرویی موثر و کارآمد می‌توانیم با فکر و مدیریت صحیح در مسیر اهداف سازمانی حرکت کرده و تحول عظیمی را در این بخش به‌وجود آورد، چراکه ضعف در نیروی انسانی می‌تواند موجب ایجاد مشکلات شود.

قهرمان احمدیان رویکرد جهاد کشاورزی را شناسایی، گزینش و انتخاب نیروی متخصص و کارآمد برای انجام امور در راستای مدیریت قوی در زمینه منابع مالی و اعتباری بیان کرد و متذکر شد: نوسازی و تحول اداری از ابتدای انقلاب فعالیت کرده و باید براساس روش علمی حرکت کرده و به تربیت مدیران آینده بپردازیم.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :