موضوعات ‌مرتبط: فناوری معضل بیکاری

a/68448 :کد

0

آموزش های مهارتی راهکار برون رفت از معضل بیکاری در استان

  دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۲
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -آموزش های مهارتی راهکار برون رفت از معضل بیکاری در استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، گفت: توجه به آموزش های فنی و مهارتی یکی از مؤلفه های مؤثر در کاهش بیکاری در استان کرمانشاه است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، گفت: توجه به آموزش های فنی و مهارتی یکی از مؤلفه های مؤثر در کاهش بیکاری در استان کرمانشاه است.

به گزارش تحلیل ایران داوود ناصری امید مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، با اشاره به وجود معضل بیکاری در استان کرمانشاه گفت: توجه به این موضوع یکی از مباحث مورد تاکید استاندار کرمانشاه و مسئولان استان است.


وی ادامه داد: استاندار کرمانشاه در اولین جلسه کارگروه اشتغال استان، ضمن آسیب شناسی معضل بیکاری در استان به بیان راهکارهای مهمی برای برطرف کردن این مشکل پرداخت.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت استاندار کرمانشاه برای رفع معضل بیکاری، ابراز کرد: یکی از مؤلفه های مؤثر در کاهش بیکاری توجه به آموزش های فنی و مهارتی بوده که مسئولان استان نیز در این زمینه برنامه ریزی های لازم را در دستور کار خود قرار داده اند.


به گفته ناصری امید، استاندار کرمانشاه طی بازدید از مراکز فنی و حرفه ای موجود در کرمانشاه با امکانات و تجهیزات کارگاهی این اداره کل آشنا شده و امیدواریم با توجه به زیرساخت های مناسب این اداره کل برنامه ریزی های لازم جهت ارائه آموزش های مهارتی به افراد جویای کار که اغلب فاقد مهارت بوده صورت بگیرد.


این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ساخت مرکز تربیت مربی فناوری های برتر استان(های تک) با داشتن ۱۰ کارگاه مجهز به فناوری روز دنیا از جمله پروژه های مهم سازمان فنی و حرفه ای در استان است که اعتبار ایجاد آن از محل سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان به مبلغ سه میلیارد تومان تخصیص یافته است.


وی بیان کرد: ساختمان در نظرگرفته شده برای این مجموعه که از محل مصوبات هیئت دولت به استان بوده در جوار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قرار دارد که تاکنون در فاز اول پیشرفت فیزیکی بین ۳۰ الی ۴۰ درصدی داشته است.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گسترش فرهنگ مهارت آموزی را راهکار برون رفت استان از معضل بیکاری عنوان کرد.

منبع:شبستان

 

                               

فنی حرفه ای     مدیرکل     کرمانشاه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :