a/69213 :کد

0

کمبود ۱۲۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -کمبود ۱۲۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نیمی از تخت‌های بیمارستانی کشور فرسوده شده و ۱۲۰ هزار تخت جدید با اعتبار ۷۰ هزار میلیارد تومان باید ایجاد شود.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نیمی از تخت‌های بیمارستانی کشور فرسوده شده و 120 هزار تخت جدید با اعتبار 70 هزار میلیارد تومان باید ایجاد شود.

به گزارش تحلیل ایران از کرمانشاه، ابراهیم رئیسیون امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: تعداد تخت‌های بیمارستانی در کشورهای توسعه‌یافته به ازای هر یک‌هزار نفر سه تا پنج تخت که این عدد در ایران کمتر از 2 تخت است.

مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حوزه سلامت را از جمله حساس‌ترین بخش‌های جامعه و از موضوعات مورد توجه دولت عنوان کرد و گفت: نیمی از تخت‌های بیمارستانی کشور فرسوده شده‌اند و میزان تخت‌های فعلی نیز باید پنج برابر افزایش یابد و این به‌معنای ایجاد 120 هزار تخت جدید با اعتبار 70 هزار میلیارد تومان است.

این مسئول، تأمین کاستی تخت‌های بیمارستانی را نیازمند مشارکت بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به حوزه سلامت به‌عنوان یک حوزه اساسی در زندگی مردم که مخاطب بسیار زیادی دارد، نگاه ویژه دارد و اجرای طرح تحول سلامت یکی از اقدامات ماندگار دولت در بخش درمان است.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای احداث بیمارستان 570 تخت‌خوابی کرمانشاه، تاکید کرد: این طرح براساس قول مساعد مسئولان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تامین منابع مالی آن در سال 95، با سرعت خوبی اجرا می‌شود و افتتاح این مرکز درمانی در ارتقای سطح کیفیت خدمات درمانی در استان کرمانشاه بسیار موثر است.

گفتنی است، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در 10 بند از جمله طراحی، ساخت و بهره‌برداری از پروژه بیمارستان جامع یک‌هزار و 500 تخت‌خوابی کرمانشاه با جلب سرمایه‌گذاری غیردولتی و واگذاری پروژه‌های خدماتی و رفاهی دانشگاه و مرکز جامع سرطان تیپ 2 و 3 به بخش خصوصی منعقد شد.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :