موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت های دانش بنیان

a/73267 :کد

0

۵۱شرکت در استان کرمانشاه دارای درجه" دانش‌بنیان" هستند

  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -۵۱شرکت در استان کرمانشاه دارای درجه" دانش‌بنیان" هستند

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از فروش ۳۴ میلیارد تومانی محصولات پارک علم و فناوری کرمانشاه در سال ۹۴ خبر داد و گفت: با توسعه خدمات بازاریابی در این مرکز، توسعه بازار شرکت‌های زیر پوشش رو به

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه از فروش 34 میلیارد تومانی محصولات پارک علم و فناوری کرمانشاه در سال 94 خبر داد و گفت: با توسعه خدمات بازاریابی در این مرکز، توسعه بازار شرکت‌های زیر پوشش رو به رشد است.

 

 به گزارش تحلیل ایران، معصومه خان‌احمدی امروز در گفت‌وگو با  فارس در کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: پایگاه‌ها و مراکز رشد در این حوزه پیشرو هستند.

وی برنامه‌ریزی برای جذب و پذیرش شرکت‌های فناور را یکی از مهم‌تری برنامه‌های پارک علم و فناوری عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی به ایده‌ها نیز یکی از برنامه‌های جدید در دست اقدام است که با هدف کوتاه‌تر کردن فرآیندهای تشکیل شرکت و ثبت ایده صورت می‌گیرد.

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه توسعه بازار محصولات شرکت‌های زیر پوشش پارک علم و فناوری را از دیگر برنامه‌های این مرکز عنوان کرد و افزود: در راستای استانداردسازی محصولات با هدف توسعه بازار این محصولات، برنامه‌های جدیدی با همکاری اداره استاندارد در دست تدوین است.

خان‌احمدی با اشاره به فروش 34 میلیارد تومانی شرکت‌های زیر پوشش پارک علم فناوری استان کرمانشاه، بیان داشت: توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها با توجه به توسعه حوزه خدمات بازاریابی پارک علم و فناوری رو به رشد است.

این مسئول با اشاره به وجود دفتر بازاریابی در پارک علم و فناوری، اظهار کرد: این دفتر شامل دپارتمان‌های مختلفی از جمله، دپارتمان مالکیت معنوی و دپارتمان آموزش‌های مشاوره‌ای تخصصی و عمومی در حوزه کسب و کار است.

به گفته وی، یکی دیگر از دپارتمان‌های دفتر بازاریابی پارک علم و فناوری کرمانشاه در بحث استاندارد و تسهیل در اخذ مجوزها و تاییدیه‌ها و یکی در بحث بازاریابی محصولات با هدف تقویت بازار محصولات است.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه 38 درصد شرکت‌های فناور زیر پوشش پارک علم و فناوری کرمانشاه را در حوزه کشاورزی، 38 درصد را در حوزه ICT و مابقی را در سایر حوزه‌ها ذکر کرد.

وی با بیان اینکه در حاضر 51شرکت در استان کرمانشاه دارای درجه" دانش‌بنیان" هستند، تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان این مرکز هر ساله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و درجه "دانش‌بنیان" فقط به شرکت‌هایی که معیارهای لازم را داشته باشند اعطا می‌شود.

خان‌احمدی ادامه داد: بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان کرمانشاه نوپا هستند، اما ما در حوزه شرکت‌های تولیدی و صنعتی این امکان را داریم که از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی نیز استفاده کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: با جلساتی که با سازمان صنعت و معدن داشته‌ایم اولویت نخست امسال را برنامه‌ریزی برای حفظ درجه دانش‌بنیان شرکت‌هاست چراکه این شرکت‌ها هر ساله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه اولویت دوم برنامه‌های این مرکز را شناسایی شرکت‌های صنعتی و تولیدی استان، با هدف اعطای درجه دانش‌بنیان در حوزه تولید به آنان عنوان کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :