موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست ریزگردها

a/85632 :کد

0

گرد و غبار دید افقی را در قصرشیرین به پنج هزار متر کاهش داد

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -گرد و غبار دید افقی را در قصرشیرین به پنج هزار متر کاهش داد

ورود یک توده هوای غبارآلود به قصرشیرین باعث کاهش دید افقی این شهرستان مرزی در روز دوشنبه به پنج هزار متر شد.

ورود یک توده هوای غبارآلود به قصرشیرین باعث کاهش دید افقی این شهرستان مرزی در روز دوشنبه به پنج هزار متر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران رئیس اداره هواشناسی قصرشیرین روز دوشنبه گفت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان پنج هزار متر از حد استاندارد هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
حیدر چوپانی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 41 درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز 9 درصد اعلام کرد و افزود: پیش بینی می شود بیشینه دمای هوای امروز این شهرستان به 47 درجه بالای صفر افزایش یابد.
وی اظهار کرد: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، گرد و خاک تا روز جمعه هفته جاری در برخی ساعات به صورت رقیق در آسمان این منطقه مرزی وجود دارد و در این مدت روند دمای هوا افزایشی است.
چوپانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون آسمان شهرستان قصرشیرین در مجموع 66 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود که این میزان در فروردین ماه 9 روز، اردیبهشت ماه 16 روز، خرداد ماه 22 روز و تیر ماه نیز 19 روز ثبت شد که این تهدیدی جدی برای سلامت ساکنان این منطقه است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز همانند قبل، از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.

منبع:ایرنا

                               

غلظت ذرات گردوغبار     رئیس جمهور                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :