a/88965 :کد

0

فرهنگ وقف باید در راستای اشتغالزایی استان به‌کار گرفته شود

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -فرهنگ وقف باید در راستای اشتغالزایی استان به‌کار گرفته شود

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه با تاکید بر این موضوع که نباید دخل و تصرفی در خصوص اجرای نیات موقوفات صورت گیرد‌، گفت: مدیریت و برنامه‌ریزی کارشناسی از سوی اهل فن اقتصادی برای بهبود اشتغال و

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه خاطر‌نشان کرد: فرهنگ وقف باید در راستای اشتغالزایی استان به‌کار گرفته شود البته نباید برای اشتغال تنها به موقوفات استان اتکا کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت‌الاسلام آیت عباسیان در کرمانشاه اظهار داشت: برکات و اهمیت وقف در تاریخ به اثبات رسیده و امروزه نیز باید طبق تاکیدات مقام معظم رهبری به عنوان پایه‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه اجرایی شود.

وی با تایید نظرات مسؤولان استانی که بیکاری بزرگترین معضل جدی کرمانشاه است، گفت: سال قبل آمار تکان دهنده‌ای در خصوص محرومیت و نرخ بیکاری جوانان استان کرمانشاه از سوی مسؤولان استانی و کشوری اعلام شد.

مدیر‌کل اوقاف و امور‌خیریه استان کرمانشاه خاطر‌نشان کرد: فرهنگ وقف باید در راستای اشتغالزایی استان به‌کار گرفته شود البته نباید برای اشتغال تنها به موقوفات استان اتکا کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که نباید دخل و تصرفی در خصوص اجرای نیات موقوفات صورت گیرد‌، ادامه داد: باید با رعایت حد و حدود شرعی از سرمایه‌های موجود استان در راستای اشتغالزایی استفاده کنیم.

عباسیان گفت: مسؤولان از مقامات استانداری تا سایر دستگاه‌های اجرایی استان باید به فرهنگ اصیل وقف و موقوفات ارج بگذارند تا کالا و متاعی برای حل مشکلات جامعه باشد، نه به عنوان مال و منفعتی که بذل و بخشش شود.

این مسؤول مدیریت جدی و برنامه‌ریزی کارشناسی از سوی اهل فن اقتصادی برای بهبود اشتغال و فرهنگ وقف در استان تاکید کرد.

                               

فرهنگ وقف...                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :