موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی راه و شهر سازی

a/88967 :کد

0

بازسازی بافت های فرسوده شهر کرمانشاه

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -بازسازی بافت های فرسوده شهر کرمانشاه

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه اظهار داشت:بر اساس مصوبه ذکر شده برای تشویق امر نوسازی در این محله‌ها دولت متعهد است که ۱۰ درصد از سود جاری تسهیلات بانکی را به‌عنوان یا

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه اظهار داشت:بر اساس مصوبه ذکر شده برای تشویق امر نوسازی در این محله‌ها دولت متعهد است که 10 درصد از سود جاری تسهیلات بانکی را به‌عنوان یارانه به کسانی که این تسهیلات را گرفته‌اند پرداخت کند.  


به گزارش تحلیل ایران محمد‌حسین امیری کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت بهسازی و بازسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه، اظهار داشت: راه‌ شهرسازی استان کرمانشاه سیاست‌گذاری‌ها و بسترسازی‌هایی را برای نوسازی این بافت‌ها دارد.

وی به مصوبه هیات وزیران در تاریخ 8 آبان‌ماه سال 93 اشاره کرد و گفت: هیات وزیران پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌های عامل، در راستای نوسازی پلاک‌هایی که در محدوده بافت فرسوده شهر هستند را مصوب کردند.

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه ادامه داد: بر اساس مصوبه ذکر شده برای تشویق امر نوسازی در این محله‌ها دولت متعهد است که 10 درصد از سود جاری تسهیلات بانکی را به‌عنوان یارانه به کسانی که این تسهیلات را گرفته‌اند پرداخت کند.

این مسؤول مبلغ تسهیلات در شهر کرمانشاه را 40 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: مبلغ این تسهیلات در سایر شهرستان‌های تابع استان کرمانشاه 30 میلیون تومان است.

وی با اشاره به دوره بازپرداخت تسهیلات بانکی، خاطرنشان کرد: بازپرداخت تسهیلات 12 ماه است که دو سال از آن دوره مشارکت و 10 سال دیگر نیز فروش اقساط است.

امیری با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات برای بازسازی بافت فرسوده از اواخر سال 94 شروع شده است، بیان کرد: از مجموع یک‌هزار و 700 سهمیه‌ای که به استان کرمانشاه ابلاغ شده است در حدود 800 فقره برای ثبت‌نام از متقاضیان باقی‌مانده است.

وی به یک‌سری تسهیلات محدود برای تشویق مالکانی که در محله‌های بافت فرسوده از طریق تجمیع اقدام به نوسازی می‌کنند اشاره کرد و گفت: برای هر واحد و هر پلاک مبلغ 15 میلیون تومان تسهیلات با سود چهار تا هفت درصد در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از مالکان بافت فرسوده خواست که هر چه سریعتر برای نوسازی منزل خود اقدام کنند تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

منبع:فارس

                               

بازسازی بافت فرسوده                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :