موضوعات ‌مرتبط: سیاسی هنگ مرزی

a/89170 :کد

0

نشست مشترک فرماندهان مرزبانی قصرشیرین و خانقین عراق

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۴   
 تحلیل ایران -نشست مشترک فرماندهان مرزبانی قصرشیرین و خانقین عراق

فرماندهان مرزبانی قصرشیرین و خانقین عراق به منظور توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی دو کشور ایران و عراق روز پنجشنبه در شهر خانقین عراق با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

فرماندهان مرزبانی قصرشیرین و خانقین عراق به منظور توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی دو کشور ایران و عراق روز پنجشنبه در شهر خانقین عراق با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران در این نشست مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در صدر هیاتی با دعوت سرهنگ بکر شاکر فرمانده مرزبانی منطقه خانقین جمهوری عراق از مرز رسمی خسروی - منظریه وارد این شهر شد.
این نشست در خصوص حل و فصل مشکلات مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به منظور افزایش همکاری های 2 طرف برگزار شد.
مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در این دیدار با اشاره به برقراری امنیت پایدار در مرزهای قصرشیرین که نتیجه اقدام ها و تلاش های صورت گرفته است ، گفت: حفظ این امنیت برای حضور مرزنشینان از اولویت های کاری است.
سرهنگ پاسدار رضا الماسی افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق مشترکات زیادی با هم دارند و تلاش می شود که با برگزاری چنین نشست هایی، با تصمیم گیری های درست، امنیت مرزها حفظ و تداوم یابد.
وی مهم ترین موضوع های این نشست را در باره مبارزه با گروه تروریستی خرابکارانه، مبارزه با قاچاق کالا، تامین امنیت جانی اتباع ایرانی، روان سازی صادرات کالاهای ایرانی به عراق، تامین امکانات رفاهی رانندگان ایرانی در کشور عراق، برخورد قاطع با قاچاقچیان سلاح، مهمات و مشروبات الکلی و تمهیدات لازم برای جلوگیری از آتش سوزی در نوار مرزی با توجه به فصل گرما و حضور به موقع در ملاقات های مرزی بیان کرد.
مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین از امضای تفاهم نامه ای در خصوص کنترل بیشتر نوار مرز و انجام اقدام های امنیتی با توجه به حضور گروه های تروریستی داعش توسط طرف عراقی در این نشست خبر داد.
سرهنگ پاسدار الماسی افزود: امید است مرز رسمی خسروی برای تردد زائران ایرانی در اربعین حسینی باز شود زیرا زیرساخت های لازم در جمهوری اسلامی ایران در پایانه بین المللی این مرز فراهم است.
وی ابراز امیدواری کرد که طرف عراقی با همت نیروهای نظامی امنیت این مرز را برای تردد زائران ایرانی فراهم کنند.
فرمانده مرزبانی خانقین مندلی عراق نیز در این نشست از همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق قدردانی کرد.
سرهنگ بکر شاکر محمود افزود: با توجه به اشتراک های زیاد بین جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران، همکاری های بین 2 طرف باید افزایش یابد.
در پایان تفاهم نامه ای در خصوص موضوع های مطرح شده در این نشست بین 2 طرف به امضا رسید.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در 20 کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه بین المللی خاورمیانه است.

 

 منبع:ایرنا

 

                               

هنگ مرزی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :