موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی خوزستان

a/53386 :کد

0

نیشکر هفت‌تپه با واگذاری به بخش خصوصی احیا می‌شود

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -نیشکر هفت‌تپه با واگذاری به بخش خصوصی احیا می‌شود

نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان با اشاره به ورشکستگی شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت: این شرکت تنها با واگذاری به بخش خصوصی می‌تواند احیا شده و به چرخه تولید بازگردد.

نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان با اشاره به ورشکستگی شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت: این شرکت تنها با واگذاری به بخش خصوصی می‌تواند احیا شده و به چرخه تولید بازگردد.

حکیم خنیفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تحليل ايران در اهواز با اعلام این خبر اظهار کرد: شرکت نیشکر هفت‌تپه در حال حاضر ورشکسته و عملا غیرفعال است و اگر به بخش خصوصی واگذار شود می‌تواند اشتغال زیادی را ایجاد کند.

دبیر نظام صنفی کشاورزی شوش گفت: شرکت نیشکر هفت‌تپه، تامین کننده دو شرکت کاغذپارس و حریر خوزستان است که فعال شدن آن می‌تواند فعالیت این دو شرکت را نیز تضمین کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت نیشکر هفت‌تپه به غیر از نیشکر در زمینه محصولات استراتژیک دیگری مانند گندم و ذرت هم فعالیت دارد که با احیای شرکت شاهد افزایش تولید و اشتغال در زمینه این محصولات هم خواهیم بود.

خنیفری دیدگاه نظام صنفی کشاورزی شوش در زمینه واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی می‌توان به احیای آن و خروج شرکت از بحران امیدوار بود.

دبیر نظام صنفی کشاورزی شوش گفت: متاسفانه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به دلیل ورشکستگی این شرکت، حقوق معوقه زیادی داشته و از این بابت گلایه دارند که امیدواریم با واگذاری این شرکت به بخش خصوصی شاهد بهبود وضعیت شرکت و رضایت‌مندی کارگران باشیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت نیشکر هفت‌تپه یک قطب بزرگ کشاورزی است گفت: این شرکت دارای 24 هزار هکتار زمین حاصل‌خیز است که عملا حدود 30 درصد آن فعال است.

نایب رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان افزود: اگر تمام فازهای شرکت نیشکر هفت‌تپه فعال شوند بالغ بر 2 هزار شغل به طور مستقیم ایجاد خواهد شد که منجر به بهبود وضع اشتغال و وضع اقتصادی منطقه و حتی جنوب کشور می‌شود.

خنیفری در پایان، پیگیری نماینده مردم شوش در مجلس را در زمینه پیگیری حق و حقوق کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه قابل تقدیر برشمرد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های نماینده مردم شوش و از طرفی واگذاری این شرکت به بخش خصوصی شاهد احیای شرکت نیشکر هفت‌تپه باشیم.

منبع خبرگزاري فارس

                               

خوزستان                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :