موضوعات ‌مرتبط: ورزشی استقلال خوزستان

a/73479 :کد

0

از سروری مرد بی‌ادعا در لیگ پر سر و صدا تا مرگ تماشاگر اهواز

  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -از سروری مرد بی‌ادعا در لیگ پر سر و صدا تا مرگ تماشاگر اهواز

قهرمانی استقلال خوزستان نو پا در لیگ بر‌تر فوتبال باشگاه‌های کشور و در بین تیم‌های با سابقه و مدعی شور و هیجان را در خوزستان به اوج خود رساند.

به گزارش تحلیل ایران از خوزستان، شاید روزی که استقلال خوزستان به لیگ بر‌تر فوتبال ایران آمد تمام هواداران فوتبال این ورود را زودگذر و بی‌ثبات دانستند.

وارد شدن عبدالله ویسی از صبا به این تیم شروعی بود تا تحولات تاکتیکی رخ دهد، با وجود اینکه این تیم در فصل گذشته مدعی اصلی سقوط بود و آخرین لحظه توانست خود را به قطار لیگ برساند، باز هم برای حضور مجدد خود و نتیجه گرفتن در لیگ امسال امیدوار بود.

همزمان با صعود تیم فولاد نوین خوزستان به لیگ بر‌تر و واگذاری امتیاز این تیم به استقلال اهواز، اسکوچیچ سرمربی فولادی‌ها چند بازیکن این تیم را در تست خود رد کرد، بازیکنانی که دست‌پرورده زحمات مجموعه فولاد نوین خوزستان از جمله سید کورش موسوی بودند.

با این رد بازیکن توسط سرمربی فولاد خوزستان عبدالله ویسی ظرفیت‌های فراوان و بدون استفاده‌ای به نام بازیکن بومی مواجه شد و با دست زدن به یک ریسک بزرگ اقدام به جذب چند تن از این بازیکنان و جوانان خوزستانی دیگر کرد.

با این حال برخی نتایج موفقیت‌آمیز استقلال خوزستان در نیم فصل اول و قهرمانی این تیم در نیم فصل را اتفاقی و ناشی از خستگی تیم‌های همیشه مدعی دانسته و آینده این تیم را برای نیم فصل دوم به گونه‌ای دیگر پیش‌بینی کردند.

با آغاز نیم فصل دوم تیم جوان ویسی نشان داد که کسب این نتایج به‌صورت اتفاقی نبوده و با برد‌ها و نتایج بسیار خوب خود جواب منتقدان و نظریه‌پردازان را داد.

کسب نتیجه در مقابل تیم‌های مدعی و قرار داشتن جز سه تیم بالای جدول همواره جز دیگر افتخارات استقلال خوزستان با بازیکنان گمنامش بود.

عبدالله ویسی که خود بهتر از هر فرد دیگر می‌دانست با یک تیم که قرارداد کل مجموعه‌اش شاید به اندازه قرارداد مالی 4 بازیکن تیم‌های پر سر و صدای دیگر باشد در حال خلق چه شگفتی است و بدون داشتن ترس از نام حریفان در مقابل آنها صف آرایی کرده و به فردای روشن امیدوار‌تر بود.

کسب 3 امتیاز از بازی هفته گذشته در مشهد ویسی و یارانش را برای آخرین‌بار به صدر فرستاد تا بار دیگر پس از قهرمانی 2 سال گذشته فوتبال خوزستان برای سروری دوباره خود در لیگ کشور آماده شود.

شاید به جز خوزستانی‌ها که تنها به قهرمانی امیدوار بودند، سایر فوتبال دوستان کشور به کسب نتیجه پرسپولیس در تهران با حمایت 100 هزار هوادارش خوشبین بودند، ولی جنگندگی خوزستانی‌ها در بازی آخر که هزاران هوادار خوزستانی خود را برای دیدن آن به ورزشگاه رسانده بودند آب پاکی بر دست سایر مدعیان ریخت.

استقلال خوزستان قهرمانانه جنگید تا ویسی و فوتبال خوزستان بار دیگر بر لیگ بر‌تر فوتبال کشور سروری کند.

در این بین نباید نقش اساسی و پر رنگ هواداران خوزستانی از از نقطه به نقطه این استان برای حمایت از این تیم به ورزشگاه آمدند و ورزشگاه غدیر را به یک استادیوم ترسناک تبدیل کردند نادیده گرفت، حضوری که شاید پایان آن با مرگ یک هوادار متعصب به دلیل سکته حین بازی، تلخ پایان یافت.

حال باید دید که مسئولان باشگاه استقلال خوزستان برای فصل آینده خود چه اقداماتی را انجام خواهند داد، زیرا این تیم به عنوان قهرمان ایران در لیگ آسیا حضور خواهد یافت و از این‌رو باید در اولین حضور آسیایی خود بتواند نشان دهد که شایستگی قهرمانی فقط برای لیگ بر‌تر نبوده و در آسیا هم خوزستان می‌تواند سروری کند.

این در حالی است که عبدالله ویسی در مصاحبه پس از قهرمانی خود عنوان کرده بود اصلی‌ترین شرط حضورش برای حضور فصل آینده روی نیمکت این تیم برآورده شدن خواسته‌هایش برای حضور در لیگ آسیا است.

باید در این‌روز‌ها به انتظار نشست و دید مهم‌ترین خواسته‌های سرمربی این تیم چه بوده و مجموعه مدیریتی استقلال خوزستان در مقابل این خواسته‌ها چه اقداماتی را انجام خواهد داد، هر چند هر‌گونه اقدامی که در این رابطه انجام شود برای استفاده این تیم در آینده و افزایش ظرفیت‌های باشگاه خواهد بود.

                               

خوزستان     استقلال خوزستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :