موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ماهشهر

a/89516 :کد

0

انتخاب مديران كشوربرحسب تفكرات سياسي تهديدي براي مديريت كشور

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۵
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -انتخاب مديران كشوربرحسب تفكرات سياسي تهديدي براي مديريت كشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس:بزرگترین تهدید برای مدیریت کشور انتخاب مدیران بر مبنای تفکرات سیاسی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

بزرگترین تهدید برای مدیریت کشور انتخاب مدیران بر مبنای تفکرات سیاسی است

علی گلمرادی نماينده مجلس دهم : متأسفانه در سال‌های اخیر انتخاب برخی مدیران بر مبنای تفکرات سیاسی شکل گرفته و این مسأله بزرگ‌ترین تهدید برای مدیریت کشور به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: سازمان‌های تخصصی همچون اداره کل بنادر و دریانوردی، اداره کل گمرک، کشتیرانی و صنایع پتروشیمی در منطقه وجود دارند که باید مدیرانی بر مبنای شایستگی سکان‌دار هدایت آنها شوند.

این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: به دلیل اینکه بهره‌گیری و بهره‌وری در راستای منافع ملی باید اولویت مدیران ارشد این سازمان‌ها باشد اما در برخی موارد مشاهده می‌شود بر اساس سلائق شخصی و گرایش‌های سیاسی افرادی در رأس این سازمان‌ها قرار می‌گیرند که کمترین توان مدیریتی و تخصصی در رابطه با این صنایع را ندارند.

گلمرادی متذکر شد: باید بپذیریم امروزه بخش عمده‌ای از ظرفیت این‌گونه سازمان‌ها و صنایع حوزه انتخابیه بهره‌گیری نمی‌شود و به صورت خلاء باعث هدر رفت منابع مادی در این بخش‌ها شده و هم در حقیقت سرمایه‌های فکری را بی‌انگیزه کرده است.

وی با بیان اینکه دولتمردان باید با جدیت، دقت و حساسیت به این مسأله توجه ویژه داشته باشند و اهمیت موضوع را بدانند، خاطرنشان کرد: ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در مجلس باید در جایگاه نظارتی مراقبت کنیم، این یک تکلیف است.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام در مجلس یادآور شد: هرچند استقلال قوا این اجازه را می‌دهد که دولت در این بخش‌ها خود رأساً تصمیم‌گیری کند اما در جایگاه نظارتی مکلف هستیم مراقبت کنیم که مدیران ناکارآمد در رأس این سازمان‌ها قرار نگیرند.

گلمرادی اضافه کرد: پشیمانی یا برخورد یا ضعف مدیران ناکارآمد هیچ کمکی به نظام نمی‌کند، بلکه باید پیشگیری کنیم، بنابراین در این راستا حتماً با جدیت بیشتری ورود خواهیم کرد و بدون شک به این موضوع اهمیت خواهیم داد.

وی در پایان گفت: اگر در رأس این‌گونه سازمان‌ها انسان‌های متخصص و افراد توانمند و متناسب با این ظرفیت‌ها به کار گرفته شوند موفق عمل خواهند کرد و حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :