موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سیل زدگی

a/66242 :کد

0

قطع ارتباط ۲۰۰ روستا در کهگیلویه

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۷
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -قطع ارتباط ۲۰۰ روستا در کهگیلویه

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه بارش های سیل آسا سه روز گذشته در این استان خسارت جانی بهمراه نداشت از قطع راه ارتباطی بیش از ۲۰۰ روستا در شهرستان های کهگیلویه و لنده خبر داد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه بارش های سیل آسا سه روز گذشته در این استان خسارت جانی بهمراه نداشت از قطع راه ارتباطی بیش از 200 روستا در شهرستان های کهگیلویه و لنده خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از ایرنا، سید موسی خادمی افزود: بر اساس براورد اولیه بارش های سیل آسا و تگرگ در این مدت بیش از دو هزار میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی، ابنیه، مسکن روستایی، کشاورزان، دامداران و زیرساخت های عمرانی این استان وارد کرده است.

 

وی از قطع بیش از 200 کیلومتر راه ارتباطی در مناطق عشایری این استان خبر داد و گفت: بارش های سیل آسا بهمراه طوفان و وزش بادهای سهمگین نیز موجب قطع خدمات آب ، برق و تلفن در شهرستان لنده طی ساعاتی از شبانه روز گذشته شد.

 

خادمی با بیان اینکه میزان دقیق خسارت سیل نیاز به برآورد دقیق دارد و این امردرحال بررسی است ، تصریح کرد: نیروهای راهداری و سایر دستگاه های خدمات رسان و امدادی به طور شبانه روز مشغول خدمات دهی و بازگشایی جاده ها در مناطق روستایی و عشایری هستند.

 

خادمی شاخص آسفالت راه های روستایی در این استان را نیز حدود 42 درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان خسارات و قطعی ارتباط در روستاها در حوزه جاده های خاکی و شوسه بوده است.

کهگیلویه وبویراحمد دارای حدود 6 هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است که از یان میزان حدود چهار و 500 کیلومتر ان روستایی است.

 

بارش شدید و کم سابقه باران و وقوع سیل همراه با طوفان ظرف سه روز گذشته تمامی نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد را در نوردیده است.

 

بارش باران در برخی مناطق کهگیلویه وبویراحمد (قلعه رئیسی) تا ظهر امروز 145میلیمتر گزارش شده بود و برف نیز ارتفاعات کوه دنا، مناطق مجاور شهر یاسوج همچون منطقه کاکان و مله شوره را نیز سفیدپوش کرده است./

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :