موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست سیل و طوفان

a/72514 :کد

0

احتمال طغیان سیل و بروز صاعقه در کهگیلویه و بویراحمد

  چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -احتمال طغیان سیل و بروز صاعقه در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشورگفت: نیروهای مدیریت بحران به دلیل هشدار هواشناسی مبنی برطغیان رودخانه‌ها، رگبار، باران و تند باد در ۱۴ استان کشور در آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشورگفت: نیروهای مدیریت بحران به دلیل هشدار هواشناسی مبنی برطغیان رودخانه‌ها، رگبار، باران و تند باد در ۱۴ استان کشور در آماده‌باش کامل قرار دارند.


به گزارش تحلیل ایران و به نقل از عصردنا؛ خصوص هشدار هواشناسی و آماده باش نیروهای مدیریت بحران، اظهار داشت: امروز نیروهای مدیریت بحران در استان‌های چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان اصفهان، لرستان، قزوین، البرز، تهران، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات زنجان، سمنان، مازندران، یزد و کرمان در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

 

وی ادامه داد: هشدارهواشناسی مبنی بر بارش رگبار باران، گاهی رعد و برق و تند باد موقت، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وسیلاب شدن رودخانه‌های استان های مذکور را تحت الشعاع قرار داده است.

 

رئیس مرکز مدیریت و اطلاعات حوادث سازمان مدیریت بحران تاکید کرد: وقوع صاعقه، سیلاب ناگهانی و موقت در این شرایط به ویژه در مناطق کوهستانی و دره‌های پرشیب بسیار است، بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از برخورد صاعقه و کاهش خسارات، احتیاط از سوی هموطنان مناطق مذکور به عمل آمده و از توقف برپایی چادر در حاشیه رودخانه ها و تردد غیرضروری با خودرو خودداری کنند.

 

*امشب بحران هوای استان تهران را فرا می‌گیرد

مسعود ده ملایی مدیر کل هواشناسی استان تهران  اظهار داشت: بر اساس بررسی فعالیت‌های بارشی در سطح استان تهران وقوع سیلاب، تندباد، رعد و برق و رگبار برای امشب پیش‌بینی می شود.

 

وی با بیان اینکه در شهرستان ورامین احتمال وزش باد شدید وجود دارد، افزود: در شهرستان‌های دماوند، آبعلی و فیروزکوه بارش‌های شدید پیش‌بینی می شود.

 

به گفته وی، دستگاه‌های مسئول و مربوط تدابیر لازم را برای احتمال وقوع سیلاب در استان تهران اندیشیده‌اند، در همین راستا اقدامات لازم برای پیشگیری از خطرات احتمالی در دستور کار قرار دارد./ باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :