موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پروژه آبرسانی

a/82388 :کد

0

برخورداری ۷۲ درصد از روستاهای استان از آب شرب مناسب

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۳۷۷   
 تحلیل ایران -برخورداری ۷۲ درصد از روستاهای استان از آب شرب مناسب

فیض الله پاسره: هم اکنون میانگین برخورداری روستاهای استان از آب شرب مناسب ۷۲ درصد است که حدود ۴ درصد از میانگین کشوری پائین تر است.

فیض الله پاسره با اشاره به اینکه این پروژه بزرگ آب رسانی بخش لوداب باعث رشد قابل توجهی در شاخص برخورداری روستاهای استان در برخورداری از آب سالم خواهد شد، تاکید کرد: هم اکنون میانگین برخورداری روستاهای استان از آب شرب مناسب ۷۲ درصد است که حدود ۴ درصد از میانگین کشوری پائین تر است.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از بویرنیوز؛ فیض‌الله پاسره در حاشیه بازدید نماینده بویراحمد و دنا، معاون عمرانی استاندار و فرماندار شهرستان بویراحمد از پروژه بزرگ آبرسانی به لوداب، به خبرنگار «بویر نیوز»، گفت: مجتمع آبرسانی به بخش لوداب تا پایان سال مالی ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار مردم شریف این بخش قرار خواهد گرفت.

 

وی با با بیان اینکه این مجتمع کار آبرسانی به ۶۸ روستای بخش لوداب را بر عهده خواهد داشت، افزود: با بهره برداری از این طرح ۷ هزار و ۳۳۸ نفر جمعیت ساکن این روستاها با مشکل بی آبی و کم آبی مواجه نخواهند شد.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی محل اعتبارات این پروژه را از صندوق توسعه ملی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: مبلغ اعتبار این پروژه ۴۹ میلیارد ریال است که خوشبختانه به دلیل جذب اعتبارات از صندوق با مشکل اعتباری مواجه نیستیم.

 

پاسره با تشریح روند مطلوب عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی لوداب گفت: آب این مجتمع از چشمه های میان تنگان تامین می شود که از دبی آب بالا و پایداری برخوردار است.


وی با اشاره به اینکه این پروژه باعث رشد قابل توجهی در شاخص برخورداری روستاهای استان در برخورداری از آب سالم خواهد شد، تاکید کرد: هم اکنون میانگین برخورداری روستاهای استان از آب شرب مناسب ۷۲ درصد است که حدود ۴ درصد از میانگین کشوری پائین تر است.

 

فیض‌الله پاسره با بیان اینکه علیرغم مشکلات اعتباری دولت به دلیل کاهش درآمد نفت و تحریم ها، اعتبارات خوبی به آب روستایی اختصاص داده شده است، افزود: بنا به دستور رهبری معظم انقلاب در سال گذشته، ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه آب روستایی در کشور در نظر گرفته شد که خوشبختانه رقمی بسیار بالایی از مجموع این اعتبارات به استان ما اختصاص یافته ست.

 

وی گفت: رقم اختصاص یافته به استان ما ۳۸۱ میلیارد ریال از مجموع ۵۰۰ میلیون دلار اعتبارات صندوق توسعه ملی است که با این رقم، تعداد ۱۸ مجتمع آبرسانی برای ۴۶۴ روستای استانکهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.

 

 طی این بازدید غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا با ابراز خرسندی از روند مطلوب اجرای این پروژه ضمن تقدیر از مسئولان آبفار استان، گفت: طی بازدید صورت گرفته کار آبرسانی به روستاهای لوداب که یکی از نیازهای اصلی مردم بود بخوبی در حال انجام است و انشالله در زمان مقرر شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

 

پژمان نیک اقبالی معاون عمرانی استاندار هم تلاش های مسئولان آبفار را ستودنی خواند و بیان داشت: اقدامات خوبی در برای آبرسانی به روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید انجام شده است که امیدواریم با ادامه این تلاش ها میانگین برخورداری روستائیان از آب مناسب افزایش یابد.

 

سیدمحمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد نیز با تقدیر از مسئولان آبفار گفت: روند خدمت رسانی به بخش لوداب مطلوب است و آینده ی روشنی برای لوداب متصور هستیم.

 

DSC_0693

DSC_0695

DSC_0684

DSC_0691

DSC_0689

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :