موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/105437 :کد

رئیس صنعت و معدن کردستان:

بانک‌های کردستان کمتر از واحدهای تولیدی مشکل‌دار حمایت می‌کنند

  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -بانک‌های کردستان کمتر از واحدهای تولیدی مشکل‌دار حمایت می‌کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بانک‌های عامل در استان کردستان کمتر از واحدهای تولیدی مشکل دار حمایت می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بانک‌های عامل در استان کردستان کمتر از واحدهای تولیدی مشکل دار حمایت می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد دره‌وزمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و ستاد مقاومتی استان کردستان که با حضور وزیر کشور، مسئولان و مدیران استان در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اهداف پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را پیگیری می‌کند و راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و راکد از اهداف این کارگروه است.

 

وی گفت: راه‌اندازی واحدهای غیرفعال و راکد و طرح‌های تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی از اقداماتی است که دغدغه اصلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به وجود 758 واحد تولیدی در استان اشاره و تصریح کرد: بر اساس پایشی که در طول 7 ماهه گذشته در کارگروه رفع موانع تولید استان انجام شده واقعیت این واحدهای تولیدی مشخص شد.

 

وی گفت: قبل از تشکیل کارگروه رفع موانع تولید استان یک هزار و 47 پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی در استان وجود داشت که 290 پروانه آن ابطال شد.

دره وزمی افزود: در این کارگروه تلاش شده که مشکلات سرمایه در گردش و مشکلات مالی 128 واحد تولیدی مشکل‌دار و راکد استان برطرف شود.

 

وی با اشاره به اینکه کارگروه رفع موانع تولید در استان در سال 93 فعال شد و در سال 94 و 95، 30 جلسه برگزار شده است، اظهار داشت: امسال 17 جلسه کارگروه تسهیل در رفع موانع تولید برگزار شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پس از پایش واحدها در این کارگروه 208 واحد صنعتی و 943 واحد کشاورزی در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش ثبت نام کرده‌اند.

 

وی افزود: یک هزار و 151 واحد تولیدی استان کردستان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند به 551 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات نیاز دارند.

 

دره وزمی گفت: 924 واحد در این کارگروه در بخش‌های صنعت و کشاورزی به تصویب رسیده که از این تعداد 155 واحد صنعتی است و 769 واحد کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: برای 924 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی 302 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به تصویب رسیده که از این میزان مصوب 53 میلیارد تومان آن به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: ناتوانی مالی واحدهای تولیدی مشکل‌دار استان بیشتر به دلیل معوقات مالی و بدهی به سازمان مالیات و تامین اجتماعی از دلایل اصلی این واحدهای راکد است.

وی رونق تولید را هدف اصلی بررسی واحدهای تولیدی مشکل‌دار در این کارگروه عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات بانکی کمتر به واحدهای تولیدی مشکل‌دار توجه می‌کنند و بیشتر از واحدهایی استقبال می‌کنند که کمترین مشکل مالی دارند و یا مشکل مالی ندارند.

 

دره وزمی گفت: 250 مصوبه در کارگروه رفع موانع تولید استان انجام شده که 60 درصد این مصوبات در دستگاه‌های امور مالیاتی، بهداشت و تامین اجتماعی برای واحدهای تولیدی مشکل‌دار برطرف شده است.

 

وی تصریح کرد: در استان کردستان ظرفیت خوبی در زمینه معادن وجود دارد و 18 نوع ماده معدنی در استان کردستان وجود دارد و استان کردستان در زمینه سنگهای تزئینی مرمریت و تراورتن از استانهای مطرح کشور است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: استان کردستان بهترین مرمر دنیا را دارد و به دنبال آن هستیم که این مهم ثبت جهانی شود و وجود معادن استان کردستان یکی از ظرفیت‌های ارزش افزوده استان است البته نه با خام فروشی بلکه با فرآوری امکانپذیر است.

وی افزود: امسال یک میلیون و 300 هزار تن کنسانتره در کردستان تولید می‌شود و در زمینه تولید طلا هم 36 تن طلا در معادن طلای کشور تولید و ذخیره‌سازی می‌شود.

 
                               

سازمان     صنعت     تجارت     کردستان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :