موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/121835 :کد

صنعتی ویژه به نام شهرستان قروه؛

آثار سنگی از قروه سوغات ببرید

  پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۳۰۵   
 تحلیل ایران -آثار سنگی از قروه سوغات ببرید

آثار و دست ساختنه های سنگی برای تزئین دکوراسیون منازل اداری و تجاری در شهرستان قروه می تواند به عنوان برندی ویژه برای مسافران نوروزی یادگار بماند و سوغاتی ماندگار برای سفر آنها شود.

آثار و دست ساختنه های سنگی برای تزئین دکوراسیون منازل اداری و تجاری در شهرستان قروه می تواند به عنوان برندی ویژه برای مسافران نوروزی یادگار بماند و سوغاتی ماندگار برای سفر آنها شود.


به گزارش تحلیل ایران، شهرستان قروه از دیرباز به قطب سنگ کشور شناخته‌ می شد و هر زمان نام ظرفیت اقتصادی در این منطقه بر زبان جاری ‌شده یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها در کنار این عنوان، توانایی‌های شهرستان در زمینه سنگ‌های تزیینی و ساختمانی بوده است.

 

قطب سنگ کردستان را همه از آن قروه می دانند چرا که بیشترین معادن سنگ و به گفته کارشناسان با کیفیت ترین سنگ کشور در این منطقه وجود دارد.

 

بر همین مبنا مدتی است که کارگاه های مصنوعات سنگی در شهرستان راه اندازی شده و به فرآوری محصولات معادن سنگ پرداخته می شود.

 

این مهم می تواند کلید رونق صنعت اقتصادی منطقه از لحاظ اشتغال، تولید و گردشگری باشد و قروه را به برند ملی مصنوعات سنگی تبدیل کند.

 

در ایام نوروز نمایشگاه مصنوعات سنگی اثر صنعتگران شهرستان قروه دایر شده و آماده حضور گردشگران و علاقه مندان به هنر صنایع دستی است.

 

این نمایشگاه شامل انواع میز، آینه و شمعدان برنز با کنسول مرمر، گلدان و جام از جنس مرمر، روشویی، چراغ و ... که با زیبایی خاصی طراحی شده اند می باشد.

 

در سفر به شهرستان قروه جدای از بازدید اماکن تفریحی و تاریخی می توان یادگارهایی اصیل و دست ساخت به ارمغان برد و ماندگاری آن را تا همیشه لمس کرد.

تلاش در راستای برجسته کردن ظرفیت های اقتصادی در کنار توسعه و توجه به صنعت گردشگری یکی از نیازهای اصلی در استان کردستان به ویژه شهرستان های این استان همچون قروه است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :