موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122175 :کد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

هدف اصلی جبهه مردمی، تشکیل دولت انقلابی در کشور است

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -هدف اصلی جبهه مردمی، تشکیل دولت انقلابی در کشور است

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف تشکیل جبهه مردمی عنوان کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به دنبال تشکیل دولت انقلابی در کشور است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف تشکیل جبهه مردمی عنوان کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به دنبال تشکیل دولت انقلابی در کشور است.

به گزارش تحلیل ایران ، محمد مهدی زاهدی امروز دوشنبه در نشست صمیمی با شورای استانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی کردستان در سنندج گفت: کردستان استانی است که مردم آن اعم از سنی و شیعه با هم همراه، همدل و همزبان آرمان های انقلاب اسلامی را در کمال آرامش وامنیت به پیش می برند.

 

وی عنوان کرد: در جنگ تحمیلی علی رغم اینکه استکبار جهانی با ایجاد گروهک ها و تفرقه به دنبال نفوذ به داخل کشوراز طریق این استان بود، غیور مردان کردستانی متحد شدند و با این ترفند دشمن مقابله کردند.

 

وی اظهار داشت: تعداد زیاد شهدا اعم از شیعه وسنی دراین استان بیانگر این است که برای مردم این منطقه حفظ اسلام مهم بود و در راه دین خودشان هم جانشان را فدا کردند.

 

وزیر سابق علوم دربخش دیگری از سخنانش به عملکرد دولت دکتر روحانی اشاره کرد وگفت:  دولت تدبیر وامید ۴۴۶ وعده کاملا مشخص در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی و ورزشی و اجتماعی  در طول مناظرات و سفرهای استان داده است.

 

زاهدی ادامه داد: متاسفانه اکثریت این وعده ها هم عملیاتی نشده و اگر برخی هم تحقق پیدا کرده اثر خود را در زندگی مردم آن طور که وعده داده شده، نگذاشته است.

 

وی به یکی از گفته های دکتر روحانی مبنی براینکه سه میلیون بیکار در کشور داریم و اگر ۱۰ میلیون گردشگر را جذب کنیم می توانیم ۴ میلیون اشتغال ایجاد کنیم، اشاره کرد و افزود: همچنان یکی از مشکلات اصلی وعمده کشورما بیکاری است و این وعده ها و سخنان عملیاتی نشد.

وی ادامه داد:  از دیگر وعده های شاخص دکتر روحانی داشتن راه حل ۱۰۰ روزه برای مشکلات اقتصادی کشور است که اکنون حدود چهار سال از عمر این دولت می گذرد، آیا مشکلات اقتصادی کشورمان حل شد؟.

 

وزیر سابق علوم اضافه کرد: از دیگر وعده های دولت یازدهم این بود که  دولت تدبیر وامید از هر گونه تهمت و تخریب خودداری خواهد کرد و مقابل به مثل هم نخواهد کرد واین در حالی است که در تمامی گزارشات مسئولان این دولت به مردم به جای ارائه گزارش عملکرد دولت گذشته را تخریب کردند.

 

زاهدی بیان کرد: این دولت وعده داده بود که آنقدر شرایط ووضعیت معیشتی بهبود پیدا می کند که مردم دیگرنیازی به یارانه نداشته باشند و به جای اینکه مردم به سوی دولت دست دراز کنند دولت به سوی آنها دست دراز می کند و این هم محقق نشد و هر سال فقرا فقیرتر شدند.

وی اظهارداشت: بجای کارگر ایرانی برای کارگر چینی اشتغال ایجاد نمی کنیم از دیگر وعده های دکتر روحانی بود که به منظور تقویت تولید داخلی آنها را مطرح کرد و این درحالی است که در طول این چهار سال حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان کالا وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال جدید فرمودند مدیریت انقلابی و جهادی  کار شود، یادآورشد: افرادی  که در ویلاهای چندمیلیاردی زندگی می کنند و مجموع اموال آنها بیش از هزار میلیارد تومان است مسکن مهر را مزخرف می دانند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین آدم ها وقتی مشکل بهداشتی یکی از شهرستان ها مطرح می شود بجای اینکه گوش شنوا برای شنیدن مشکلات مردم داشته باشند خطاب به فرد مطرح کننده عنوان می کند بیشعور تو را از این سمت بر می دارم.

حل مشکلات اقتصادی با روی کارآمدن دولت انقلابی

زاهدی با بیان اینکه رهبرفرمودند اهتمام داشته باشید دولت انقلابی بیاید، بیان کرد: اگر دولت انقلابی سرکار بیاید مشکلات اقتصادی قابل حل خواهد بود.

وی عنوان کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) با تفکر و روحیه بسیجی تشکیل شده و تمامی نیروهای وفادار به انقلاب و معتقد به راه شهداو آرمان های انقلاب، امام ورهبری زیر چتر این جبهه جمع شدند تا با وحدت رویه در انتخابات حاضر شوند.

وی ادامه داد: چتر این جبهه برای همه افراد دلسوز انقلاب باز است و با ور به اینکه تنها جریان اصولگرا و یا مذهب خاصی در آن باشد، وجود ندارد بلکه اسلام و اهداف انقلاب و راه رهبری وامام برای این جبهه حائز اهمیت است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این جبهه تشکیل شده تا به ناکارآمدی ها جواب نه بدهد و دولت انقلابی را تشکیل دهد.

 زاهدی اظهارداشت: این جبهه باید شناخت خوبی از مشکلات و معضلات مردم به ویژه مسائل اقتصادی، آسیب های اجتماعی و فرهنگی و علاوه براین باید برنامه ای هم برای مقابله با مشکلات و حل آنها و خروج از چالش های پیش آمده داشته باشد.

وی بیان کرد: جمنا شبیه به هرمی است که اعضای این جبهه در استان وشهرستان قاعده آن واساسنامه و ضوابط حاکم برجهبه را هم اضلاع آن تشکیل دادند وشورای مرکزی هم در وسط این هرم واقع شده است.

وی اضافه کرد: نامزدهای مدنظر جبهه مردمی که پنجم اسفند سال گذشته تعدادی از آنها با رای اعضای این جبهه انتخاب شدند در راس هرم قرار دارند.

وزیرسابق علوم با اشاره به اینکه تکالیفی برعهده هر کدام از طبقات مذکور گذاشته شده است، عنوان کرد: ۱۷ فروردین در این جبهه تصمیم انقلابی گرفته می شود و پنج نفر برای کاندیدای ریاست جمهوری انتخاب می شوند.

زاهدی یکی از وظایف کاندیداها را معرفی کامل و جامع خودشان ذکر کرد و افزود: کاندیداهایی که مطرح می شوند باید به آراء که در قاعده هرم جبهه داده شده تمکین کنند و من می توانم و منیت را کنارگذاشته و باور داشته باشند با هم می توانیم پیروز میدان شویم.

وی که خود یکی از کاندیداهای این جبهه برای انتخابات ریاست جمهوری است، عنوان کرد: اگر جزو پنج نفر هم انتخاب نشوم هرگز به جمنا پشت نخواهم کرد و همواره حامی این جبهه خواهم بود.

وی ادامه داد: مهم این است که تفکر انقلابی به میدان بیاید و با پشتوانه قاعده هرم جبهه مردمی انقلاب اسلامی کادر خود را تعیین کند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون برنامه نمی توان کشور را اداره کرد، گفت: اجرای برنامه ششم توسعه برای دولت آینده الزام قانونی است و باید این برنامه را عملیاتی کند.

زاهدی با اشاره به اینکه اقتصاد و سیستم بانکی کشورما بیمار است، بیان کرد: بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت و شرکت های دولتی به بانک ها مصیبت شده و قدرت مانور را از بانک ها گرفته است.

وی عنوان کرد: برخی از بانک ها به عنوان بنگاه اقتصادی وارد کارشدند ولی نتوانستند سرمایه گذاری کنند و موفق شوند وتعدادی از آنها از بانک مرکزی وام هایی با سود ۳۴ درصد گرفتند و برخی هم مانند بانک سرمایه دچار فساد مالی شدند واین موارد نشان از عدم نظارت برسیستم بانکی است.

وی ادامه داد: قرار بود به تعبیر دکتر روحانی هم چرخ اقتصاد و هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد که نه تنها چرخ سانتریفیوژها نچرخید بلکه چرخ اقتصاد هم تکانی نخورد و شهرک های صنعتی  ما امروز با ۳۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند.

وزیر سابق علوم اظهار داشت: جمنا ایجاد شده تا به فضل الهی دولت انقلابی برگرفته از آحاد ملت را تشکیل دهد و این دولت برنامه دارد و برای اجرای آن هم به نیروهای مجاهد نیاز دارد تا با همفکری و براساس کارآمدی و شایسته سالاری کادرسازی کند.

زاهدی وعده داد در صورتی که به عنوان کاندیدای این جبهه معرفی  و در انتخابات هم پیروز شود فرش قرمز جلوی پای سرمایه گذاران در ایران به ویژه کردستان بیاندازد.

وی تقویت بخش خصوصی در تمامی حوزه ها به ویژه کشاورزی و صنعتی را از دیگر برنامه های خود خواند و گفت: شایسته استانی هم چون کردستان نیست که تعداد زیادی از جوانان آن بیکار باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :