موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122302 :کد

کردستان سفید پوش شد؛

بارش برف بهاری در کردستان

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -بارش برف بهاری در کردستان

بارش های بهاری در کردستان در حالی ادامه دارد که آخرین موج بارشی در این استان به صورت برف بوده و نه تنها ارتفاعات کردستان، که حتی مناطق شهری نیز نیمه فروردین ماه سفید پوش شدند.

بارش های بهاری در کردستان در حالی ادامه دارد که آخرین موج بارشی در این استان به صورت برف بوده و نه تنها ارتفاعات کردستان، که حتی مناطق شهری نیز نیمه فروردین ماه سفید پوش شدند.


به گزارش تحلیل ایران، بارش های متناسب برف و باران بهاری در استان کردستان کماکان ادامه دارد و بر خلاف سالهای قبل در ۱۵ روز از سال جدید در بخش زیادی از استان بارش ها به صورت برف بوده است.

 

موج جدید بارشی که از اوایل هفته جاری وارد استان کردستان شده و سراسر این استان را تحت تاثیر خود قرار داده بود که از شب گذشته نه تنها ارتفاعات کردستان که حتی مناطق شهری نیز در نیمه فروردین ماه و به دلیل بارش برف سفید پوش شدند.

 

این موج بارشی که بیشتر نیمه شمالی کردستان را فراگرفته است طی دیشب و صبح امروز تقریبا شهرهای سنندج، مریوان، بانه و سقز را سفید پوش کرده است و دمای هوای نیز به شکل محسوسی در نیمه شمالی کردستان سرد شده است.

 

صبح امروز کوه آبیدر که شهر سنندج در دامنه آن واقع شده است به دلیل بارش برف در نیمه فروردین ماه سفید پوش شد و گزارش های هواشناسی کردستان نیز حکایت دارد که بارش برف در دیگر شهرستان های نیمه شمال کردستان طی دیشب و صبح امروز صورت گرفته است.

مدیرکل هواشناسی کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که امروز نیز  همچنان آسمان کردستان تحت تاثیر این موج بارشی قرار دارد ولی با گذشت زمان از شدت بارش ها کاسته می شود و شرایط جوی استان به سمت و سوی پایدار پیش خواهد رفت.

 

محمدطالب حیدری افزود: شرایط ناپداری جوی را طی امروز باز هم به صورت وزش باد، بارش برف و باران و همچنین کاهش دما در اکثر مناطق استان پیش بینی خواهم کرد ولی با گذشت زمان این سامانه از آسمان کردستان عبور خواهد کرد.

وی با اشاره به شرایط جوی استان کردستان طی روزهای آینده، عنوان کرد: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که از بعد از ظهر روز سه شنبه تا روز پنج شنبه هفته جاری شرایط جوی استان کردستان تا حدودی پایدار خواهد بود و از میزان بارش ها کاسته خواهد شد.

 
                               

بارش     کردستان     ارتفاعات     سنندج        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :