موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122565 :کد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران

مراسم جشن دیدار با پدران آسمانی در استان کردستان برگزار می‌شود

  پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -مراسم جشن دیدار با پدران آسمانی در استان کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع) جشن دیدار با پدران آسمانی با حضور حداکثری فرزندان شهدا در سطح استان کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع) جشن دیدار با پدران آسمانی با حضور حداکثری فرزندان شهدا در سطح استان کردستان برگزار می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمد سلیمانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشن دیدار با پدران آسمانی که با حضور روسای بنیاد شهید شهرستان‌های استان در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان برگزار شد اظهار داشت: امسال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده به جهت اهمیت این موضوع اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی گفت: اگر ملت بخواهد آزاده باشد و روی پای خود بایستند باید استقلال اقتصادی و مالی داشته باشند و انقلاب و نظام ما می‌خواهد که مردم عزت داشته باشند و قطعاً استقلال اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان تصریح کرد: رفع مشکل بیکاری جوانان با تولید و اشتغال که یکی از نیازهای ضروری جامعه ماست رفع می‌شود و امیدواریم که همه مسئولان و ملت در کنار هم در زمینه ریشه‌کنی معضل بیکاری موفق شوند.

وی به برگزاری جشن پدران آسمانی در استان کردستان که برای چندمین سال متوالی برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: این جشن به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین(ع) برگزار می‌شود.

 

سلیمانی با اشاره به حدیثی از پیامبر بزرگوار سالام که فرمودند «من و علی پدران این امت هستیم» افزود: در سالروز ولادت حضرت علی(ع) در جوار مزار شهدا جشن پدران آسمانی برگزار می‌شود.

 

وی از شهادت به عنوان معراج و عروج نام برد و اظهار کرد: شهدا کسانی بودند که جایگاه رفیعی داشتند و به آسمان‌ها پرواز و عروج کردند.

 

سراسر فرهنگ و ادب اسلامی کشور مملو از فضایل امام علی(ع) است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با اشاره به شخصیت امیر‌المومنین(ع) گفت: اگر چه دشمنان در زمان خلافت امام علی(ع) تلاش کردند که فضایل ایشان مغفول بماند اما سراسر فرهنگ و ادب اسلامی ما و ملت‌های آزاده مملو از فضایل امام علی(ع) است.

 

وی گفت: از فضایل امام علی(ع) همین نکته بس است که در طول تاریخ یکبار خانه کعبه شکافته شد تا مادر ایشان وارد خانه خدا شوند و در مقدس‌ترین مکان حضرت علی را به دنیا آورد و ایشان مولود کعبه هستند.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان خاطر نشان کرد: امام علی(ع) نخستین کسی است که به پیامبر اکرم(ص) ایمان آورد و پشت سر ایشان نماز خواند و نخستین فردی بوده که پیامبر در بین مسلمانان پیمان اخوت و برادری را با ایشان برقرار کرد.

 

وی گفت: جشن دیدار با پدران آسمانی فقط مختص به گروه خاصی نیست بلکه وظیفه و تکلیف همه ماست تا در این جشن که در جوار مزار شهدا برگزار می‌شود مشارکت داشته باشیم.

سلیمانی با تاکید بر اینکه محوریت گلزارهای شهدا در برگزاری جشن پدران آسمانی استان متناسب با این ایام مدنظر است، افزود: حضور حداکثری فرزندان و یادگاران شهدا در این مراسم جشن لازم است و برای حضور حداکثری فرزندان شهدا در این مراسم باید از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های گروهی بهره گرفت.

 

وی تجلیل از پدران شهدا استان به عنوان پدران معنوی و دیدار با ائمه جمعه در شهرستان‌های مختلف، انجام تبلیغات محیطی با همکاری شهرداری‌ها و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها و ادارات را از مهم‌ترین برنامه جشن دیدار با پدران آسمانی در استان ذکر کرد و گفت: به جای تعدد در برگزاری برنامه‌ها تلاش کنیم که برنامه منسجم و آبرومند با مشارکت حداکثری فرزندان شهدا برگزار شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان به برگزاری دو انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: در سال جدید شاهد دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی هستیم که اینها به برکت خون شهدا برای تعیین سرنوشت مملکت خویش است.

 

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی مدنظر رهبر معظم انقلاب و دشمن‌شکن است، گفت: بر همه ما مردم و فرزندان شاهد تکلیف است که در راستای دفاع از انقلاب و پاسداری از نظام اسلامی در این انتخابات مشارکت و حضور باشکوه داشته باشیم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :