موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/122644 :کد

در کردستان:

امیدواریم امسال، سال برطرف شدن بیکاری جوانان باشد

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -امیدواریم امسال، سال برطرف شدن بیکاری جوانان باشد

امام جمعه سنندج گفت: امیدوارم با تحقق و پیروی از شعار امسال، سالی پر از خیر و برکت برای همه مسلمانان ایران اسلامی باشد و مشکل بیکاری جوانان برطرف شود.

امام جمعه سنندج گفت: امیدوارم با تحقق و پیروی از شعار امسال، سالی پر از خیر و برکت برای همه مسلمانان ایران اسلامی باشد و مشکل بیکاری جوانان برطرف شود.


به گزارش تحلیل ایران، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب و تبریک این شعار ارزشمند به همه مسلمانان و مردم متدین کردستان اظهار داشت: امیدوارم با تحقق و پیروی از شعار امسال، سالی پر از خیر و برکت برای همه مسلمانان ایران اسلامی باشد و مشکل بیکاری جوانان برطرف شود.

 

وی با اشاره به فرموده خداوند در آیه 26 و 27 سوره الرحمن گفت: همه انسان‌ها و هرکسی که روى زمین زندگی می‌کند مرگ آنها واقعیت است و تنها «ذات پروردگار» داراى شکوه و اکرام بوده و با عزت باقى مى‌ماند.

 

امام جمعه سنندج خطاب به مسلمانان تصریح کرد: فرصت و عمر زندگی خود را غنیمت بشمارید چون همه رفتنی هستند و در مسیر الهی باشید و به جز خداوند به کسی تکیه نکنید.

 

وی گفت: کسی که فوت‌ می‌کند بر خویشان وی چهار عمل «غسل، کفن، نماز و دفن» واجب است و باید آنها را اجرا و انجام دهند و خاکسپاری و همراهی میت برای قبر بر مسلمانان سنت است.

ماموستا خدایی افزود: کسی که میت را غسل می‏‌دهد، باید عاقل و مسلمان و امین و بااعتماد باشد و کارهای لازمه را بداند و به خوبی آن را انجام دهد.

 

وی اظهار کرد: «فرد امین» اگر در موقع غسل میت مواردی را هم دید نباید آن را بازگو کند و باید آن کارهایی که لازم است با تمامیت کامل انجام دهد.

 

امام جمعه سنندج گفت: کسی که میت را داخل قبر می‌برد سنت است که از خداوند متعال اجازه بگیرد که این جنازه را به داخل نخستین منزل آخرت خود وارد می‌کنم.

 

وی اظهار کرد: هر قبرستانی که شهدا در آن حضور داشته باشند بزرگ‌ترین قبرستان به حساب می‌آید و باید مسلمانان برای آن مکان احترام خاصی قائل شوند.

 
                               

امام جمعه     سنندج     بیکاری     جوانان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :