موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/123062 :کد

اخبار کوتاه استان کردستان

وضعیت نامطلوب آسفالت خیابان‌های اصلی سنندج سبب نارضایتی شهروندان

  دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -وضعیت نامطلوب آسفالت خیابان‌های اصلی سنندج سبب نارضایتی شهروندان

شهردار سنندج گفت: آسفالت بسیاری از خیابان‌های اصلی سطح شهر وضعیت مطلوبی ندارد و همین امر هم سبب نارضایتی شهروندان شده است.

شهردار سنندج گفت: آسفالت بسیاری از خیابان‌های اصلی سطح شهر وضعیت مطلوبی ندارد و همین امر هم سبب نارضایتی شهروندان شده است.


به گزارش تحلیل ایران، منوچهر فخری در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی عملیات بهسازی و آسفالت معابر و محلات که با حضور جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: بهسازی و آسفالت معابر و محلات سطح شهر یکی از خواسته‌ها و مطالبات شهروندان از مجموعه شهرداری است.

وی گفت: آسفالت بسیاری از خیابان‌های اصلی سطح شهر وضعیت مطلوبی ندارد و همین امر هم باعث نارضایت شهروندان شده است.

 

شهردار سنندج تصریح کرد: سال گذشته در فصل زمستان به‌واسطه بارش‌های مناسب برف بارها جهت جلوگیری از یخبندان معابر عملیات نمک پاشی اجرا شد که همین امر باعث تخریب آسفالت در برخی از معابر سطح شهر شده است.

 

وی گفت: در اسفند ماه سال گذشته در راستای استقبال از نوروز عملیات لگه‌گیری و آسفالت بسیاری از خیابان‌ها اصلی انجام شد.

 

فخری از آسفالت قریب به 500 هزار متر مربع از محلات و معابر اصلی سطح شهر در امسال خبر داد و افزود: گفت : امسال بصورت ویژه عملیات آسفالت بهسازی محلات و معابر اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: مشکلات کارخانه آسفالت شهرداری باید هر چه سریعتر رفع شود تا در فصل عمرانی بتوانیم با تمام توان در جهت تولید وپخش آسفالت اقدام نمایم.

 

شهردار سنندج گفت: خیابان‌های اصلی سطح شهر بر اساس اولویت مشخص خواهد شد و امسال با هدف بهسازی عملیات روکش آسفالت چندین خیابان اصلی انجام می‌شود.

وی گفت: با هدف انجام تمامی تعهدات سنوات گذشته مبنی بر آسفالت محلات سطح شهر امسال هیچ‌گونه خودیاری از شهروندان در یافت نمی‌شود تا بتوانیم تعهدات شهرداری جهت آسفالت محلات را انجام دهیم.

شهردار سنندج خاطر نشان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با اداره‌کل راه و شهرسازی استان امسال مقرر شده که 10 هزار تن قیر یارانه ای در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی گفت: امسال باید کارشناسان معاونت فنی و عمرانی شهرداری بصورت ویژه بر عملکرد مناطق سه گانه بخصوص در بحث کیفیت آسفالت و نحوه پخش آن نظارت لازم را داشته باشند.

فخری افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با هدف انجام تعهدات و رضایتمندی شهروندان علاوه بر تولید آسفالت در کارخانه شهرداری از پتانسیل دیگر پیمانکاران تولید کننده آسفالت هم استفاده می‌کنیم.

محموله 7 میلیارد ریالی موبایل قاچاق در بیجار کشف شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مسعود خرم‌نیا اظهار داشت:  روز گذشته ماموران پلیس آگاهی شهرستان بیجار با توقیف یک دستگاه کامیونت ایسوزو، موفق به کشف 854 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق شدند.

وی با اشاره به اینکه تمام گوشی‌های کشف شده از نوع «هوشمند و خارجی» بوده گفت: کارشناسان ارزش این محموله را هفت میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کردستان تصریح کرد:  خودرو قاچاق روانه پارکینگ شد و راننده آن نیز به همراه پرونده مربوطه در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.

2 جایگاه CNG جدید در استان کردستان احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، فریدون یاسمی با اشاره به مصرف 176 میلیون مترمکعبی CNGG منطقه کردستان درسال گذشته از افزایش 8درصدی مصرف سی.ان.جی استان نسبت به سال 94 خبر داد.

وی با بیان اینکه در سال 95، روزانه483 هزارمترمکعب CNG در استان مصرف شده گفت: بابرنامه‌ریزی و تلاش کارشناسان منطقه جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، افزایش زیر ساخت‌های سوخت‌رسانی و بهینه‌سازی مصرف سوخت افزایش تعداد جایگاه‌های C.N.G استان نیز در اولویت برنامه‌های این منطقه است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اینکه درحال حاضر 52 باب جایگاه CNG در استان با 320 نازل فعال سوختگیری به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند از احداث دو باب جایگاه دیگر در سطح منطقه خبر داد و تصریح کرد: با احداث این جایگاه‌ها تعداد جایگاه‌های سی.ان.جی استان به 54 باب افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات فصلی با مالکین روسای جایگاه‌های CNG منطقه گفت: ارتقای کمی وکیفی این جایگاه‌ها از برنامه‌های این منطقه بوده که در سال 95 با هماهنگی تعامل و برگزاری جلسات مشترک با مالکین، بهره‌برداران و شهرداری‌های استان خوشبختانه بیش از 98 درصد جایگاه‌های سی.ان.جی گواهینامه استاندارد را دریافت نموده‌اند.

یاسمی افزود: با توجه به شرایط جغرافیای و کوهستانی بودن و کمبود زمین در سطح استان، تلاش و برنامه‌ریزی منطقه بر استفاده کامل و بهینه از ظرفیت کامل جایگاه‌های منطقه است.

وی به اشاره به افزایش 8درصدی مصرف CNG در منطقه نسبت به سال 94، این مهم را باعث کاهش مصرف 176 میلیون لیتری بنزین در استان و توجه به حفاظت از محیط زیست و استفاده از سوخت پاک دانست.

 
                               

شهردار     سنندج     آسفالت     عملیات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :