موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/123167 :کد

رئیس حوزه هنری استان کردستان:

مفاخر و نخبگان فرهنگی استان کردستان به خوبی معرفی نشده اند

  ﺳﻪشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -مفاخر و نخبگان فرهنگی استان کردستان به خوبی معرفی نشده اند

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: ستوده جزو مطرح ترین شعرای ادبیات انقلابی در کشور است درحالی که در استان کسی وی را نمی شناسد که کم کاری مسئولین گذشته در این زمینه را نشان می دهد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: ستوده جزو مطرح ترین شعرای ادبیات انقلابی در کشور است درحالی که در استان کسی وی را نمی شناسد که کم کاری مسئولین گذشته در این زمینه را نشان می دهد.

به گزارش تحلیل ایران، امین مرادی شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره یادواره استاد ابراهیم ستوده که در پردیس سینمای بهمن سنندج با حضور مسئولان، هنرمندان و جمع کثیری از مردم برگزار شد، گفت: با پیشنهاد حوزه هنری و تایید شورای عالی فرهنگ ۲۰ فروردین روز ادبیات انقلاب اسلامی نام گذاری شد.

 

رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت:  حوزه هنری با تکیه بر آرمان های انقلاب اسلامی و حمایت هنرمندان در هفته ادبیات انقلاب اسلامی برنامه هایی را برگزار می کند.

 

وی افزود: هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان کردستان خوشبختانه مصادف با میلاد با سعات امیر المومنین علی (ع) روز پدر بود و این جشنواره مزین به نام استاد گرانقدر ادبیات انقلاب اسلامی کردستان ابراهیم ستوده بود.

 

مرادی با بیان اینکه در تلاش برای به کنکاش کشیدن هنر استاد ستوده در این جشنواره ها هستیم، گفت: ابراهیم ستوده جزو مطرح ترین شعرای ادبیات انقلابی در کشور است درحالی که در استان ما کسی این شاعر بزرگ را نمی شناسد که کم کاری مسئولین گذشته در این زمینه را نشان می دهد.


رئیس حوزه هنری استان کردستان با بیان اینکه استاد ستوده معرف ادبیات انقلابی به مردم کردستان بود، اظهار داشت: ابراهیم ستوده در خدمت استادانی چون جلال همایی، مدرس رضوی، فروزانفر و بدیع الزمان کسب علم کرده و به یکی از قصیده سرایان ادبیات انقلابی تبدیل شده بود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار داشت: استاد سید ابراهیم ستوده با تصحیح و تدوین دیوان مولوی کُرد و یوسف و زلیخای کُردی در معرفی ادبیات کُردی نقش مهمی داشته است.


وی افزود: حوزه هنری کردستان در راستای صحبت های مقام معظم رهبری در سفر خود در اردیبهشت ماه سال ۸۸ که استان کردستان را استان فرهنگی نام گذاری کرد، برگزاری جشنواره های مختلف به منظور معرفی ادیبان و هنرمندان این دیار به مردم را دستور کار قرار دارد.

مرادی گفت: هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان با هدف کشف استعداد های جوان و تعامل با استادان این زمینه برگزار شد که ۲۰۰ اثر از ۱۳۰ هنرمند به دبیرخانه جشنوارع ارسال شد که ۹۳ اثر آن تایید و به مرحله نهایی راه یافت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد: کلثوم عثمان پور، کامبیز کریمی و بهزاد کرم الهی داوران بخش شعر و رضا امیری، محمد رضا کلهر و عطا نهایی داوران بخش داستان در جشنواره بودند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :